تکمیل مجموعه ورزشی ریحانه پس از ۱۲ سال

0
128
ریحانه

شهردار منطقه یک گفت: مجموعه ورزشی ریحانه پس از ۱۲ سال تکمیل و برای استفاده در اختیار مردم منطقه یک قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری نبض تهران، سید مهدی صباغ شهردار منطقه یک تهران، در مراسم حاشیه آئین افتتاح مجموعه ورزشی چند منظوره ریحانه، اظهار کرد: با توجه به کمبود سرانه ورزشی در محله زعفرانیه و نبود مجموعه مناسب به درخواست شهروندان محلی، تکمیل مجموعه ورزشی ریحانه پس از ۱۲ سال در دستور کار مدیریت شهری منطقه یک قرار گرفت و این مجموعه امروز در اختیار شهروندان این محله قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه این دومین مجموعه شهری است که طی یک سال گذشته تکمیل و به بهر‌ه‌برداری می‌رسد، افزود: پیش از این نیز مجموعه ورزشی نفت پس از گذشت ۱۲ سال آماده و به بهره‌برداری رسید و امروز نیز این مجموعه در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

شهردار منطقه یک با اشاره به تامین تجهیزات،‌ تاسیسات، کفپوش و … برای سالن ورزشی چند منظوره ریحانه تصریح کرد: این پروژه تا پیش از این دوره از مدیریت شهری حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما به دلیل گذشت سال‌ها برخی از ابنیه‌ها دچار مشکلاتی شده بودند و با اقدامات عمرانی که انجام شده این پروژه تکمیل شد، به طوری که برای تکمیل این پروژه ۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که از این میزان ۴۴ میلیارد تومان در بخش عمرانی و ۶ میلیارد تومان در بخش تامین تجهیزات هزینه شده است.

وی در خصوص مجموعه ورزشی جماران واقع در منطقه یک از سوی بنیاد مستضعفان به شهرداری تهران گفت: بر اساس توافقی که انجام شده قرار بود این مجموعه به شهرداری واگذار شود اما در نهایت این اتفاق انجام نشد و از دستور کار خارج شد.

صباغ خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز ۱۸ هزار متر مربع پروژه در بخش فرهنگی و ورزشی تعریف شده است که این پروژه‌ها در حال اجرا هستند که از آن جمله می‌توان به مجموعه ازگل، قیطریه، سرای محله باغ فردوس، مجموعه فرهنگی گلابدره، مجموعه ورزشی قائم اشاره کرد که این پروژه‌ها بر اساس برنامه زمان‌بندی شده در سال آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی گفت: پیش از این نیز همانطور که گفته شد ۳ هزار متر مربع فضای ورزشی در قالب مجموعه نفت و مجموعه ریحانه به بهره‌برداری رسیده بود.

صباغ با اشاره به اینکه مجموعه ورزشی قائم نیز با متراژ ۷ هزار متر مربع با پیشرفت ۶۰ درصد فیزیکی در این دوره از مدیریت شهری تحویل شده گفت: پیشرفت فیزیکی این پروژه در حال حاضر به ۸۰ درصد رسیده و ان‌شاءالله ۲۰ درصد باقیمانده و تا اردیبهشت‌ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه یک در ارتباط با هزینه احداث مجموعه‌های ورزشی و فرهنگی در منطقه یک افزود: برای ۱۸ هزار متر مربع فضای فرهنگی ورزشی نیاز به تامین اعتبار ۶۲۰ میلیارد تومانی است که این اعتبار در بودجه امسال منطقه یک پیش‌بینی شده است.

وی همچنین به پل بی ۹ در منطقه اشاره کرد و گفت: این پل دوربرگردان غرب به غرب بعد از بلوار نیروی زمینی است که بر اساس زمان‌بندی پیش‌‌بینی شده تا پایان آبان ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

صباغ یادآور شد: با افتتاح مجموعه ورزشی چند منظوره ریحانه سرانه ورزشی برای هر شهروند در منطقه یک به ۲۳ سانتیمتر مربع خواهد رسید که پیش از این، این عدد ۲۰ سانتیمتر بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here