۱۵۰۰ امدادگر هلال احمر آماده خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع)

0
103
مشهد
شهادت امام رضا علیه السلام

مدیر عامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: ۱۵۰۰ امدادگر از ۱۵۰۰ استان کشور شامل تهران، خراسان رضوی، جنوبی، شمالی، کرمان، فارس، همدان، زنجان، گلستان، یزد، اردبیل، سیستان و بلوچستان، سمنان، بوشهر و هرمزگان در طرح ملی همسفران خورشید ۸ حضور دارند.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری نبض تهران، محسن ذاکریان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در افتتاح طرح همسفران خورشید ، اظهار کردکرد: یک وجه زندگی همه ایرانی‌ها و به‌خصوص ما خراسانی‌ها، نعمت همجواری و میزبانی از زائران امام رضا (ع) است و حداقل شکرانه نعمت مجاورت حضرت امام رضا (ع) این است که میزبان خوبی برای زائران امام رضا(ع) باشیم.

وی افزود: در جمعیت هلال احمر استان این موضوع را بر خودمان فرض می‌دانیم که در بهره‌مندی از این نعمت همجواری، با تمام توان در میزبانی و خدمت‌رسانی به زائران و تا جایی که کاری از دستمان برمی‌آید دریغ نکنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اظهار کرد: خدماتی که در طول سال نیز در جاده‌ها انجام می‌شود بخش عمده آن معطوف به زائران امام رضا(ع) است و در فرصت‌های ویژه‌ای مانند دهه پایانی صفر نیز که جمعیت چند میلیونی از دلدادگان ائمه اطهار حتی از خارج از کشور به مشهد سفر می‌کنند این فرصت مغتنم را از جهت تشکیلاتی نیز جدی می‌گیریم.

ذاکریان گفت: در دو سال اخیر فضای کشوری جمعیت هلال احمر نیز به همین شکل است و در دو سال گذشته شاهد بازشدن ظرفیت‌های جدید خدمت‌رسانی در هلال احمر بودیم که شاید سابقه مشابه آن را در سال‌های قبل نداشتیم.

مدیر عامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: ۱۵۰۰ امدادگر از ۱۵ استان کشور شامل تهران، خراسان رضوی، جنوبی، شمالی، کرمان، فارس، همدان، زنجان، گلستان، یزد، اردبیل، سیستان و بلوچستان، سمنان، بوشهر و هرمزگان در طرح ملی همسفران خورشید ۸ حضور دارند.

وی تأکید کرد: طرح همسفران خورشید هر سال قوی‌تر و با قوت بیشتر شکل می‌گیرد و به نوعی مشابه طرح نوروزی شده و تداعی خدمات سفرهای نوروزی برای مردم است.

ذاکریان گفت: در سال گذشته ما آمادگی اسکان اضطراری ۱۰۰ هزار نفر را داشتیم هرچند که ۳۰ تا ۴۰ درصد این ظرفیت استفاده شد. سال جاری نیز با همان قوت و اگر لازم باشد بیشتر، آمادگی اسکان اضطراری زائران داریم.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که سال گذشته آغاز شد و گام جدیدی در خدمت‌رسانی به زائران بود موضوع ویلچررانی بود که یکی از بارهای روی زمین مانده بود که شاید متولی خاصی برای آن وجود نداشت، ولی جمعیت هلال احمر خود را وفادار و خادم مردم می‌داند و در این موضوع هم ورود پیدا کرد که هم یک فضای خوب تربیتی و فرهنگی برای جوانان جمعیت هلال احمر ایجاد می‌کند و هم نیازی از مردم و زائران رفع می‌شود.

ذاکریان گفت: در سه روز پایانی دهه آخر صفر که ما شاهد انسداد مسیرها هستیم، ۸۰۰  تا ۱۰۰۰ ویلچر در این مسیرها فعال خواهد بود و ۳۲۰۰ نفر از جوانان هلال احمر برای زائران سالمند و کم‌توان در ۴ محور به زائران خدمت‌رسانی خواهند کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here