پرواز حجاج به مقصد عربستان به تعلیق درآمده است

0
155
حج

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی گفت: پروازهای حج عمره به دلیل عدم صدور مجوز پرواز از سوی عربستان تعلیق شد. برای انجام پروازها به سرزمین وحی باید مجوز ورود از سوی سازمان هواپیمایی کشوری عربستان صادر می‌شد که همچنان منتظر دریافت آن هستیم.

به گزارش نبض تهران، حسام قربانعلی مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) گفت: پروازهای حج عمره به دلیل عدم صدور مجوز پرواز از سوی عربستان تعلیق شد. برای انجام پروازها به سرزمین وحی باید مجوز ورود از سوی سازمان هواپیمایی کشوری عربستان صادر می‌شد که همچنان منتظر دریافت آن هستیم.

وی ادامه داد: بر این اساس همه پروازها به مقصد عربستان به حالت تعلیق درآمده است. هرچند از قبل در این زمینه هماهنگی‌های لازم بین دو کشور انجام شده بود، اما به دلیل پیچیدگی‌های فنی و قانونی فرایندهای مربوط تا این لحظه انجام نشده است. از مسافران پروازهای ذکرشده عذرخواهی شده است و هیچ یک از پروازهای امروز از فرودگاه‌های مشهد و اصفهان نیز انجام نخواهد شد.

قربانعلی تاکید کرد: مجوز یادشده یک مجوز کلی برای ورود هواپیماهای ایرانی است و علاوه بر ایران ایر مشمول هواپیماهای شرکت معراج نیز خواهد شد.

سازمان حج و زیارت اعلام کرده بود که اعزام زائران عمره مفرده از ۱۳ دی ۱۴۰۲ آغاز می‌شود و نخستین گروه زائران از تهران به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

سازمان حج و زیارت قرار بود از ۲۸ آذر اعزام عمره را آغاز کند، اما با توجه به نبود استقبال مناسب و تکمیل نشدن ظرفیت کاروان‌ها، اعزام‌ها به تعویق افتاد و سازمان حج و زیارت از برقراری سفر‌ها از ۱۳ دی خبر داده بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here