پایان اردیبهشت آخرین فرصت سنجش سلامت نوآموزان

0
123

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: سنجش سلامت نوآموزان از آذرماه پارسال آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه امسال هم ادامه دارد.

به گزارش نبض تهران، حجت الله الماسی رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، در همایش مدیران مدارس استثنایی و مدیران مراکز جامع سنجش سلامت نوآموزان بیان کرد: سنجش سلامت نوآموزان از آذرماه پارسال آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه امسال هم ادامه دارد.

وی اظهار کرد: تاکنون سنجش ۹۷۰ هزار نوآموز انجام شده و کار سنجش ۵۳۰ هزار نوآموز همچنان در حال انجام است اما فارس نخستین استانی است که پیش از مهلت تعیین شده کار سنجش نوآموزان خود را به پایان رساند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده، مراکز سنجش فارس امروز کار سنجش همه ۷۶ هزار نوآموز خود را انجام داد.

الماسی یادآور شد: طرح سنجش سلامت نوآموزان در سال تحصیلی جاری با چند تغییر اساسی رو به رو شده است و سنجش موقت امسال به سنجش دائمی در طول سال تبدیل شده است.

وی گفت: تبدیل سنجشگران عادی به آزمونگرهای متخصص و درمانگر در مراکز سنجش از دیگر تغییرات طرح سنجش در سال تحصیلی پیش رو است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اضافه کرد: طرح ملی آموزش و مشارکت خانواده در توانبخشی نوآموزان از امروز به صورت آزمایشی در فارس آغاز شد.

الماسی توضیح داد: در مرحله بعد از سنجش نوآموزان، با هدف توان بخشی نوآموزان نیازمند، از ظرفیت مشارکت خانواده‌ها بویژه افراد مؤثر خانواده بهره مند می‌شویم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here