فوت ۵۸۵ نفر از هموطنان در ۴۵۴ فقره تصادف نوروزی

0
131

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: در ۴۵۴ فقره تصادف فوتی نوروز امسال در جاده‌های کشور، متأسفانه ۵۸۵ نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند.

به گزارش نبض تهران، احمد شیرانی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور با اشاره به آمار تصادفات مرگبار در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ گفت: در ۴۵۴ فقره تصادف فوتی در جاده‌های کشور، متاسفانه ۵۸۵ نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند. عمده این تصادفات در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان، خوزستان و خراسان رضوی بوده که بیشترین تردد‌ها در جاده‌های این استان‌ها رخ داده است.  

وی افزود: باتوجه به وسعت این جاده‌ها از رانندگان درخواست داریم از ایستگاه‌های بین راهی که به جهت پیشگیری از خستگی و خواب آلودگی پیش‌بینی شده، استفاده کنند، لحظاتی توقف کنند و سپس ادامه حرکت بدهند. چون علت عمده حوادث در این استان‌ها خستگی، خواب آلودگی راننده و خروج از جاده و واژگونی خودرو بوده است.  

شیرانی اضافه کرد: سرعت غیر مجاز، سبقت غیرمجاز دو عامل اصلی در بروز تصادفات امسال بودند؛ که بیش از ۸۰ درصد کل حوادث در جاده‌های کشور ناشی از این موارد به همراه خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو بوده است. پلیس برای رسیدگی به تخلف سرعت و سبقت غیرمجاز برنامه‌های ویژه‌ای دارد.  

وی دررابطه با آخرین وضعیت جاده‌ها و آمار تردد در ایام نوروز نیز عنوان کرد: از ابتدای آغاز طرح نوروزی از ۲۴ اسفند تا امروز، ۳۶۹ میلیون تردد در جاده‌های کشور ثبت شده که به رقم ۲۶ میلیون تردد در روز رسیده ایم؛ که این حجم تردد نسبت به مدت مشابه سال گذشته تا سه درصد کاهش داشته که ناشی از شرایط نامساعد جوی در اکثر نقاط کشور بوده است. بیشترین پیک تردد در کشور هم مربوط به روز هفتم فروردین است.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا اضافه کرد: خوشبختانه در حال حاضر تمام جاده‌های اصلی و مواصلاتی کشور باز است و تردد خودرو‌ها در حال انجام است. عمده سنگینی بار و مشکلات ترافیکی ما به جاده چالوس و آزادراه تهران – شمال مربوط می‌شود که باتوجه به ظرفیت پایین این جاده و همزمانی سفر اکثر هموطنان، در برخی از ساعات شبانه روز با ترافیک‌های سنگینی مواجه می‌شود. ما توصیه میکنیم برای سفر به استان‌های شمالی و یا بازگشت از این استان ها، از جاده‌های جایگزین هراز، فیروزکوه و آزادراه قزوین – رشت استفاده کنند.  

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here