شنبه‌های بدون پسماند منطقه ۱۹ با هدف حذف زباله‌گردی و کاهش پسماند

0
130

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۹ گفت: طرح شنبه‌های بدون پسماند با هدف حذف زباله‌گردی و کاهش حجم پسماند تولید شده طی شش ماهه اخیر با مشارکت بیش از ۳ هزار خانوار در محلات ۱۳ گانه منطقه ۱۹ در حال اجرا است.

به گزارش نبض تهران، علی نایبی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۹، گفت: طرح شنبه‌های بدون پسماند به منظور کاهش یا حذف پدیده ناپسند زباله‌گردی و کاهش میزان تولید پسماند هر شنبه توسط خودروهای ملودی همراه با آموزشگران مدیریت پسماند در محلات ۱۳ گانه به اجرا در می‌آید.

معاون شهردار منطقه ۱۹ در خصوص جمع‌آوری پسماند خشک در این منطقه اضافه کرد: هر هفته از طریق طرح جمع آوری پسماند خشک و در قالب تفاهم‌نامه با ساختمان‌های تجاری، اداری، آموزشی و مسکونی ۲۰ واحد پسماند خشک جمع‌آوری می‌شود که در پایان سال این مقدار پسماند افزایش پیدا می‌کند.

نایبی توزیع ۷۸۱ مخازن مخصوص پسماند خشک را از دیگر اقدامات اجرایی در این طرح اعلام کرد و ادامه داد: در این طرح شهروندان ترغیب شده‌اند که روزهای شنبه از ساعت ۹ تا ۱۰ زباله‌های خشک خود را بیرون از ساختمان قرار دهند تا این پسماندها طی ساعت ۱۰ تا ۱۲ جمع آوری شود.

وی از برپایی غرفه های اطلاع رسانی، توزیع کیسه زباله، جشن شکوفه ها، زنگ بازیافت، برپایی کارگاه بهترین‌ها از دوریختنی‌ها به منظور تشویق شهروندان خبر داد و خاطر نشان کرد: آموزش ۳ هزار باب مراکز و اصناف تجاری، آموزش بیش از ۸۵۰۰ نفر از دانش آموزان، آموزش ۲۱۰ نفرخادم و نمازگزار در مساجد و … در راستای مدیریت پسماند انجام شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here