رشد بیش از ۹ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ کشور

0
204
برق

سخنگوی صنعت برق گفت: رشد مصرف انرژی امسال به حدود ۵ درصد رسیده و صنایع بزرگ کشور رشد بیش از ۹ درصدی مصرف را در سال رشد تولید تجربه کردند.

به گزارش نبض تهران، بر اساس گزارش مدیریت شبکه برق ایران تامین برق صنایع بزرگ کشور ۹ درصد رشد داشته که مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق و سخنگوی صنعت برق کشور در این خصوص گفت: رشد مصرف انرژی در سال جاری به حدود ۵ درصد رسیده که این میزان در سه ماه تابستان جاری ۶/۵۵ بود که عدد بسیار بزرگی است.

رجبی مشهدی با اشاره به اینکه در مهرماه و چند روز ابتدایی آبان رشد ۳/۷ درصدی مصرف انرژی را تجربه کردیم، گفت: این میزان تقریبا نصف رشد مصرف انرژی در دوره تابستان امسال بود.

این مقام مسئول در ادامه گفت: این میزان رشد غیرمعمول در تابستان به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی و کولر‌ها بود که حدود ۳۲ هزار مگاوات و یا ۴۰ درصد از مصرف برق کشور را به خود اختصاص داده بودند که بار سنگینی بر روی شبکه سراسری برق کشور بود.

سخنگوی صنعت برق در خصوص رشد مصرف صنایع انرژی تحت پایش مرکز راهبری شبکه برق کشور گفت: این صنایع رشد ۹/۲۲ درصدی را از ابتدای سال جاری تجربه کردند و آمار‌ها حاکی از آن است که ۲۹/۲ میلیارد کیلو وات ساعت انرژی مصرف کرده اند که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۲۶/۸ میلیارد کیلووات ساعت بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here