در اعلام جرم علیه اسرائیل، ۸۶ کشور را با خود همراه کردیم

0
240
کولیوند

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تمام قوانین نقض حقوق بشر را به دادستان بین‌الملل ارسال و اعلام جرم کردیم و در این راستا ۸۶ کشور را با خود همراه کردیم.

به گزارش نبض تهران، پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر، صبح پنج‌شنبه هفدهم اسفند ماه، در کنگره بین‌المللی اشغال فلسطین، اظهار کرد: بر اساس آخرین آماری که در تماس با هلال احمر غزه دریافت کردیم بیش از ۳۰ هزار نفر شهید شده‌اند و بیش ۷۹ هزار نفر مصدوم که هیچ امکاناتی برای درمان و بهبود ندارند. ۲۴ هزار نوزاد به دنیا آمدند که هم مادر و نوزاد از کمترین خدمات بهداشتی بهره مند هستند، ۷۵ هزار مادر باردار در غزه وجود دارد که به خدمات بهداشتی و سلامت نیاز دارند؛ فقط ۲۵ درصد کمک‌ها و اقلام که از کشورهای دیگر ارسال شده به دست مردم غزه رسیده است‌.

وی افزود: رژیم صهیونیستی غزه را تبدیل به نمایشگاه انواع و اقسام‌جنایات کرده است ،۱۰ تا ۱۵ روز بازرسی هر کامیون اقلام طول می‌کشد که این باعث می‌شود بسیاری از اقلام و کالا خراب شوند.

کولیوند گفت: زیرساخت‌های اصلی شهر غزه کامل از بین رفته است به و شاهد هستیم که رژیم صهیونیستی به افراد غیر نظامی حمله می‌کند.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط هلال احمر برای کمک به مردم غزه گفت: از اقدامات هلال احمر این است که تمام قوانین نقض حقوق بشر را به دادستان بین‌الملل ارسال و اعلام جرم کردیم و در این راستا ۸۶ کشور را با خود همراه کردیم.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: از دیگر اقدامات تجمعات و جلساتی که با صلیب سرخ و همتاهای خود داشتیم که مصوبات بسیار خوبی داشت.

کولیوند ادامه داد: هدف از برگزاری کنگره کمک گرفتن از اندیشمندان و دانشمندان و اخذ نظرات علمی است که بسیاری مقالات ارسال شد که این مقالات به زبان فارسی، عربی و انگلیسی چاپ می‌شود و در اختیار همه قرار می‌گیرد.

وی گفت: دعوت نامه کنگره برای کشورهای مختلف ارسال کردیم که امروز ۲۱ کشور به صورت همزمان و برخط همراه ما حضور دارند و در داخل کشور هم بعد از فراخوان ۴۰ هزار نفر شرکت کننده برخط از تمام استان‌ها همراه ما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here