تقدیر شهردار منطقه ۵ از فعالین پویش “آزادی مادران زندانی”

0
128

شهردار منطقه ۵ در نشست هم اندیشی ویژه پویش “آزادی مادران زندانی” از افراد تأثیر گذار و فعالین این پویش تقدیر کرد.

به گزارش نبض تهران، نشست هم‌اندیشی و تقدیر از افراد تأثیرگذار در پویش «آزادی مادران زندانی» به میزبانی شهرداری منطقه ۵ برگزار شد.

احسان شریفی شهردار منطقه ۵، به سنت حسنه احسان و نیکوکاری و آزادی زندانیان نیازمند اشاره کرد و گفت: کار زیبایی که در منطقه ما به راه افتاده باعث می‌شود تا هرسال تعداد زیادی از زنان نیازمند که به دلیل مشکلات مالی گرفتار شده‌اند آزاد شوند و به آغوش خانواده برگردند.

وی با بیان اینکه شهرداری در این زمینه نقش واسطه و اطلاع‌رسانی را بر عهده دارد افزود: در حال حاضر ۱۶۸ زندانی آزاد شده‌اند که بعضی از آن‌ها بیش از ۷ سال حکم زندان داشته‌اند.

شریفی به مرکز توانمندسازی کوثر ۵ که مهارت آموزش و اشتغال زندانیان را بر عهده دارد اشاره کرد و افزود: اشتغال‌زایی، کمک‌هزینه برای رهن و اجاره و کمک‌هزینه معیشتی شامل سبد غذایی، توزیع پوشاک، هزینه ایاب و ذهاب و خرید وسایل اولیه زندگی برای زندانیان در دستور کار قرار دارد.

وی به سالروز تولد حضرت فاطمه (س) در دی‌ماه اشاره کرد و گفت: خبرهای خوبی در راه است. امیدواریم با ادامه این پویش شاهد آزادی شمار دیگری از زنان زندانی جرائم مالی باشیم.

شهردار منطقه ۵ در خصوص زندانیان رای باز گفت: تلاش می‌کنیم از این زندانیان در امور خدمات شهری استفاده کنیم تا بتوانند معیشت زندگی خود را تامین کنند.

گفتنی است بر اساس آمار شهرداری منطقه ۵، طی برگزاری سه دوره این پویش ۱۶ نفر مددجوی زیر ۲۰ سال، ۳۴ مددجوی ۳۰ تا ۴۰ سال، ۲۲ مددجوی ۴۰ تا ۵۰ سال و ۲۴ مددجوی ۵۰ سال مورد حمایت قرار گرفتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here