تصویب ساختار دبیرخانه شورای عالی استان‌ها در سازمان امور اداری و استخدامی

0
166

دبیری گفت: چارت سازمانی دبیرخانه شورای عالی استان‌ها و شوراهای اسلامی استان‌ها نیز با ۱۵۰ نفر توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور تصویب شده و در هیئت دولت به عنوان نهاد عمومی غیردولتی باید به تصویب نهایی برسد.

به گزارش نبض تهران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، شهرام دبیری رئیس شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور خود در بیست و هشتمین اجلاس شورای عالی استان‌ها با تبریک نهم اردیبهشت روز ملی شوراها، گفت: شوراها به عنوان نماد مردم‌سالاری دینی از مهم‌ترین نهادهای کشور هستند که دستور امام خمینی (ره) تنها چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی مبنی بر شکل‌گیری شوراها، نشان از ضرورت و اهمیت این نهاد است.

وی افزود: شوراها با این که به دلیل جنگ تحمیلی و شرایط کشور، دیر متولد شدند اما در این سال‌ها، سیر تکاملی خود را طی کرده و همواره در کنار مردم هستند و برای رفع مشکلاتشان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند. امیدواریم بتوانیم همیشه مورد اعتماد مردم باشیم و به سوگند خودمان در برابر قانون اساسی و مردم عمل کنیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه با تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع)، روز روابط عمومی و ارتباطات را به فعالین این حوزه به ویژه در شورای عالی استان‌ها و شوراهای شهر و روستا تبریک گفت.

دبیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در مقتدرانه‌ترین وضعیت خود است و کشورهای جهان می‌دانند که نباید با زبان زور با کشورمان سخن بگویند و ما همواره در کنار مردم فلسطین هستیم و از مظلومان غزه و جنبش‌های دانشجویی در آمریکا و اروپا که در جهت محکومیت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه به وجود آمده، حمایت می‌کنیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها سپس به ارائه گزارش عملکرد پرداخت و خاطرنشان کرد: به تمام شوراهای اسلامی استان‌ها، مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان کمک کردیم و بودجه آموزشی هم برای آن‌ها تخصیص پیدا کرده که برای برگزاری دوره‌های آموزشی در حال برنامه‌ریزی هستیم. سنوات کارکنان به طور کامل پرداخت شده و طرح طبقه‌بندی مشاغل کارکنان دبیرخانه و شورای اسلامی استان‌ها در حال تدوین و نهایی شدن است.

وی تصریح کرد: چارت سازمانی دبیرخانه شورای عالی استان‌ها و شوراهای اسلامی استان‌ها نیز با ۱۵۰ نفر توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور تصویب شده و در هیئت دولت به عنوان نهاد عمومی غیردولتی باید به تصویب نهایی برسد که در این زمینه باید از فعالیت‌های آقایان سروری و صادقی تقدیر کنم.

رئیس شورای عالی استان‌ها، بیان کرد: بودجه امسال شورای عالی استان‌ها با رشد دو برابری و صددرصدی به ۱۹۰ میلیارد تومان رسیده و توسط مجلس تصویب شده که پس از تأیید شورای نگهبان تا هفته آینده ابلاغ می‌شود که در این مورد نیز  رایزنی‌های فراوانی با رئیس، نمایندگان و کمیسیون‌های مجلس داشته‌ایم و جا دارد از تلاش‌های مدیرکل امور مجلس شورای عالی استان‌ها در این زمینه تشکر کنم.

دبیری از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شورای عالی استان‌ها با سازمان محیط‌زیست، شرکت بازآفرینی شهری ایران و اتاق بازرگانی خبر داد و گفت: در هفته‌های گذشته با دکتر سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست جلسه داشتیم که اعضای شوراهای اسلامی استان‌ها نیز به صورت همزمان در مرکز هر استان با مدیرکل محیط‌زیست استان خود نشستی برگزار کردند. همچنین با دکتر آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران جلسه داشتیم که تفاهم‌نامه‌ با این شرکت نیز در زمینه احیای بافت‌های فرسوده و ساماندهی حاشیه‌نشینی به زودی امضا می‌شود.

وی در ادامه با خیرمقدم به حسن‌زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی ایران، عنوان کرد: شورای عالی استان‌ها با برنامه‌ریزی و تعامل با اتاق بازرگانی می‌تواند در راستای تحقق شعار سال، گام‌های خوبی بردارد و در زمینه اشتغالزایی نیز اتفاقات خوبی را رقم بزنند. همچنین جامعه شورایی می‌تواند در وضع قوانین و مقررات به خصوص در زمینه اقتصاد شهرهای مرزی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرها و روستاهای مرزی را به وجود آورد.

رئیس شورای عالی استان‌ها در پایان سخنان خود، اظهار کرد: جامعه شورایی کشور، بی‌صبرانه منتظر ملاقات و دیدار با مقام معظم رهبری است و امیدواریم توفیق این دیدار نصیب فرزندان ایشان در جامعه شورایی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here