بودجه تهران کمتر از سایر استانها است

0
129

چمران گفت: بودجه‌ای که به استان تهران اختصاص داده می‌شود کمتر از سایر استانهاست. به طوری که بودجه تهران از استان هایی با جمعیت ۵۰۰ هزار نفر کمتر است و متأسفانه مشکلات شهرهای اطراف به شهر تهران نیز فشار وارد می کند.

به گزارش نبض تهران، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه دویست و یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سقف بودجه مشخص شده و در صحن اعلام خواهد شد، اظهار کرد: دلیل عمده سفر شهردار تهران به چین تبدیل تفاهمنامه خرید اتوبوس‌ها به قرارداد است و تفاهم‌نامه‌ها در خصوص مسکن نیز دنبال خواهد شد.
بودجه تهران کمتر از سایر استانها

چمران با اشاره به دیدار اعضای شورا با مقام معظم رهبری اظهار کرد: ایشان فرمودند که حق تهران آنچنان که باید ادا نشده است. بودجه‌ای که به استان تهران اختصاص داده می‌شود کمتر از سایر استانهاست. به طوری که بودجه تهران از استان هایی با جمعیت ۵۰۰ هزار نفر کمتر است و متأسفانه مشکلات شهرهای اطراف به شهر تهران نیز فشار وارد می کند.

وی افزود: باید به مسائلی که مقام معظم رهبری به آنها اشاره کردند، بسیار بیش از این پرداخت.
 

تاکسی‌ها رسیدند

وی با بیان اینکه وزارت صمت تاکسی‌های برقی را وارد کرده و در اختیار قرار می‌دهد، یادآور شد: با توجه به اینکه قیمت این تاکسی‌ها بالاتر از خودروهای معمولی است، وزارت‌خانه‌های نفت و صمت حمایت‌هایی از رانندگان خواهند داشت. البته رانندگان سهام یک شرکت که در این خصوص تعیین شده خریداری و به این شکل فعالیت خواهند کرد.

تاکسی‌های اینترنتی هم زیر نظر تاکسیرانی قرار بگیرند

چمران همچنین تصریح کرد: تمام این تاکسی‌ها زیر نظر سازمان تاکسیرانی خواهند بود؛ ما معتقدیم حتی تاکسی‌های اینترنتی نیز زیر نظر تاکسیرانی قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه بیلبوردهای نمایشگاه خودرو در شهر آفتاب از امروز در سطح شهر نصب خواهد شد، گفت: بازدید از این نمایشگاه از روز دهم بهمن ماه آغاز می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه تذکرات اعضا به شهردار ارسال می‌شود و به صورت مکتوب پاسخ می‌دهد و قرار نیست در صحن برای پاسخ به تذکرات حاضر شود، خاطرنشان کرد: ما مکرر از دبیرخانه پاسخ تذکرات اعضا را پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تعدادی اتوبوس از بندرعباس وارد تهران خواهد شد، تصریح کرد: واردات انبوه اتوبوس‌ها پس از خرید از چین انجام خواهد شد. تعدادی راننده از شهرستانها وارد شهر می شوند که ترافیک را افزایش می‌دهند. هنوز صحبتی برای انتخاب رانندگان انجام نشده است.

چمران با تاکید بر اینکه وظیفه عضو شورا تذکر است، یادآور شد: اگر قرار باشد جواب دهند باید مکتوب پاسخ داده شود. اینکه روند بچه دبستانی دنبال شود به صلاح نیست.

در حادثه بیمارستان گاندی کسی آسیب ندید جز بیمارستان

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آتش سوزی در بیمارستان گاندی، یادآور شد: خوشبختانه با اعزام به موقع نیروهای آتش نشانی و همچنین همکاری سایر دستگاه ها، جابجایی بیماران از بیمارستان انجام شد و کسی خسارت ندید؛ البته بیمارستان آسیب بسیاری دید.

وی با تاکید بر اینکه آنچه که ما در دوره چهارم به تصویب رسانده بودیم و متأسفانه اجرایی نشد، عدم استفاده از نمای کامپوزیت بود، گفت: بسیاری از منازل مسکونی را نیز با نمای کامپوزیت می ساختند که اجازه ندادیم. ما همان روزها آزمایش کردیم و دیدیم که خطرآفرین و مشکل ساز است.

چمران با بیان اینکه هتلی که در مشهد نیز آتش گرفت نمای کامپوزیت داشت، خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که آن زمان استفاده از نمای کامپوزیت را ممنوع کردیم. از همکاران در آتش نشانی تقدیر می کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here