بهره‌برداری از ۲۷ پروژه عمرانی و خدماتی در منطقه ۲ تهران

0
141

شهردار منطقه ۲ از بهره‌برداری از ۲۷ پروژه عمرانی، ترافیکی، خدماتی با رقم ۵۰۰ میلیارد تومان در این منطقه در قالب یکص و هفدهمین پویش امید و افتخار خبر داد.

به گزارش نبض تهران، مهدی صالحی؛ شهردار منطقه ۲ در جریان آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های شهری منطقه ۲ که صبح امروز با حضور حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران، مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شهرداری تهران در قالب یکصد و هفدهمین پویش امید و افتخار برگزار شد، اظهار کرد: امروز در قالب یکصدوهفدهمین پویش امید و افتخار پروژه‌های مختلفی در حوزه‌های فرهنگی،‌ اجتماعی، خدمات شهری، ترافیکی و … افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در طی یک سال گذشته نیز پروژه‌های مختلفی در قالب پویش‌های امید و افتخار افتتاح و به بهره‌برداری رسیده‌اند اما گزارش آن به اطلاع شهروندان نرسیده و امروز افتخار داریم ۲۷ پروژه را در قالب یکصدوهفدهمین پویش امید و افتخار به بهره‌برداری برسانیم به طوری که در حوزه ترافیکی در دو بخش توسعه حمل و نقل عمومی و اصلاح هندسی، اقدامات خوبی در منطقه صورت گرفته است.

شهردار منطقه ۲ ادامه داد: در بخش حمل و نقل عمومی جدا از اقدامات انجام شده در افزایش ایستگاه‌های مترو در سال گذشته، شاهد ورود ۳۵ دستگاه اتوبوس جدید جهت تقویت ناوگان اتوبوسرانی در منطقه ۲ هستیم. همچنین اتوبوس‌های قدیمی نیز نوسازی و بازسازی شده‌اند.

صالحی گفت: اصلاح هندسی میدان شهید تیموری، صنعت و کوثر با همکاری پلیس از دیگر اقداماتی است که در حوزه ترافیکی انجام شده و این مسئله مورد رضایت شهروندان بوده است.

وی به اصلاح گره‌های ترافیکی در سطح معابر و بزرگراه‌ها در منطقه اشاره کرد و افزود: ۲۵محدوده رفع گره ترافیکی و اصلاح هندسی شده‌اند.

شهردار منطقه ۲ ادامه داد: در حوزه خدمات شهری نیز شاهد راه‌اندازی اسکان کارگری در ناحیه دو منطقه و همچنین المان‌های زیباسازی هستیم.

وی به احداث مجموعه ورزشی پردیسان اشاره کرد و گفت: احداث حسینیه در بوستان پرواز، احداث خانه مادر و کودک، راه‌اندازی مرکز کارآفرینی، راه‌اندازی مرکز پویاشهر، احداث سالن ورزشی پونک، اجرای عملیات بهسازی و مرمت پیاده‌روها و انهار، از دیگر اقداماتی است که در قالب یکصدوهفدهمین پویش امید و افتخار انجام شده است.

صالحی با اشاره به توزیع ۸۹ هزار تن آسفالت در سطح معابر گفت: ان‌شاءالله در سال جاری نیز این روند ادامه خواهد داشت.

شهردار منطقه ۲ به مناسب‌سازی ۲۹ معبر و ۲ سرای محله و ۵ بوستان در منطقه ۲ اشاره کرد و گفت: هزینه ریالی ۲۷ پروژه در قالب یکصدوهفدهمین پویش امید و افتخار ۵۰۰ میلیارد تومان محاسبه شده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از پروژه‌هایی که امروز با حضور معاون خدمات شهری عملیات اجرای آن آغاز خواهد شد انتقال پساب تصفیه‌خانه شهرک قدس به ۱۸ مخزن بتنی است که ان‌شاءالله فاز اول آن در شهریورماه با ۹ کیلومتر طول به بهره‌برداری خواهد رسید و ان‌شاءالله تا پایان سال طرح جامع آبیاری از محل پساب در منطقه ۲ به ۸ میلیون مترمکعب خواهد رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here