برای ماندن در راه شهدا باید از راه طوفانی و پرپیچ و خم عبور کنیم

0
237

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: راه رسیدن به قله طوفانی و پر از پیچ‌های خطرناک است و ما اگر می‌خواهیم در مسیر شهدا بمانیم باید از راه طوفانی و پرپیچ و خم عبور کرده و کاری کنیم که سختی‌ها به اراده ما سر تعظیم فرو آورند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار احمدرضا رادان در یادواره ۲۱۰ شهید حسینیه بنی فاطمه (س) شهر اصفهان با درود بر روح پرفتوح امام راحل و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای فراجا و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و تبریک دهه مبارک فجر گفت: حکایت شهدا، داستان پر رمز و رازی است و گویا آنان وظیفه دارند در هر مناسبت و هر لحظه تلنگری به ما زده و توجه همه را به مسیر نورانی خود جلب کنند.

وی افزود: معتقدم بایستی از شهدایی که اجازه دادند گروهی دست‌اندرکار این مراسم شده و افتخاری برای ادای وظیفه و دین خود به شهدا پیدا کنند و اجازه دادند تا همه ما از زن و مرد و پیر و جوان در مراسم آنها حضور یابیم تشکر کنیم.

فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد: وقتی شهیدی مدال شهادت را برای خود بر می‌گزیند سایر اطرافیانش را نیز در کسب این مدال سهیم می‌کند و یک‌باره مادری مادر شهید، پدری، پدر شهید، خواهر و برادری، خواهر و برادر شهید و همسری، همسر شهید لقب می‌گیرد و آنقدر دایره کسب فیض او گسترده است که رفیق و همسایه او هم مدال رفیق و همسایه شهید بودن به دست می‌آورد و این قصه پر رمز و راز اثر وجودی شهدا است.

سردار رادان سپس به خصوصیات و ویژگی شهدای حسینیه بنی فاطمه (س) شهر اصفهان پرداخت و گفت: شهید تورجی زاده که الان محل رجوع مردم در گلستان شهدای اصفهان شده، شهید جزی که سرمای زمستان کردستان را شرمنده خود کرده بود و اولین شهید منطقه دارخوین همه و همه جز هیاتی‌های همین حسینیه بودند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور ۳ کلید و رمز و راز جاودانه شدن شهدا را امت شدن، امام و مکتب داشتن عنوان کرد و گفت: چهل و اندی سال پیش امام آمد و جوانانی دورش حلقه زدند و امت امام شده و این گونه خود را جاودانه کردند پس اگر کسی می‌خواهد جاودانه شود اول بایستی بپذیرد که امت شود.

وی با بیان اینکه اگر امت شدی باید مطیع محض امام زمان خود باشی تصریح کرد: امت مرید و مطیع امام زمانش است. امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را به عنوان امام زمانش می‌پذیرد و وقتی امام، یک زمان می‌گوید بجنگ می‌جنگند، زمانی دیگر می‌گوید دفاع کن دفاع می‌کند و در فتنه ۸۸ می‌گوید عمار باش، عمار می‌شود چون امت شده و امام دارد.

سردار رادان سومین رمز جاودانگی شهدا را داشتن مکتب دانست و اضافه کرد: شهدای ما و خانواده‌های گرامی آنها همگی پیرو مکتب سرخ اباعبدالله الحسین (ع) بودند. این مکتب به جوان ما جرأت می‌دهد در ساعتی که عملیات لو رفته و تیربارهای دشمن تیرهای خود را بر روی سر رزمندگان می‌ریزد و کسی نمی‌تواند حرکت کند برای رفتن به میدان مین و روی مین داوطلب شود.

وی ادامه داد: همه ما اگر این رمز و راز شهدا یعنی امت باشیم امام و مکتب داشته باشیم را یاد بگیریم و سرلوحه کار خود قرار دهیم آن موقع می‌توانیم مانند آنان جاودانه شویم و در دنیا تاریخ سازی کنیم.

فرمانده کل انتظامی کشور اظهار داشت: حاج قاسم را نگاه کنید چگونه در برابر مقام معظم رهبری سر تعظیم فرو می‌آورد و فریاد می‌زد و می‌گفت که والله قسم، راه جاودانگی در تبعیت از این سید است.

سردار رادان با بیان اینکه چرا برخی دوران جنگ و سختی‌هایی که شهدا متحمل شدند را فراموش کردند گفت: در دوران جنگ هم گرانی، فشار اقتصادی، تحریم، کمبود تجهیزات دفاعی و …بود اما شهدا و رزمندگان آن دوره سختی‌ها و مشکلات را به زانو در آوردند و این مسیر نورانی را در پیش روی ما قرار دادند.

وی ادامه داد: راه رسیدن به قله طوفانی و پر از پیچ‌های خطرناک است و ما اگر می‌خواهیم در مسیر شهدا بمانیم باید از راه طوفانی و پرپیچ و خم عبور کرده و کاری کنیم که سختی‌ها به اراده ما سر تعظیم فرو آورند.

فرمانده کل انتظامی کشور خاطر نشان کرد: باید بدانیم مسیر شهدا مسیر امام و انقلاب و مسیر حضورمان در صحنه‌های حساس نظام است و یکی از این صحنه‌ها حضور در انتخابات به شمار می‌آید.

سردار رادان دعوت مردم به مشارکت در انتخابات را تکلیف همه رزمندگان، مجاهدان، هیئتی‌ها و افراد با بصیرت دانست و گفت: باید همگی آماده باشیم و انشا الله همان سیلی که رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس به روی دشمن زدند ما یک بار دیگر با رفتن در پای صندوق‌های رأی محکم‌تر از همیشه سیلی بر صورت دشمن ذلیل و به ظاهر قوی بزنیم و انقلاب خود را در جهان سربلند کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here