افتتاح نمايشگاه ۷۶ سال مقاومت فلسطين در برابر اشغالگری

0
160

نمايشگاه «هفته فرهنگي فلسطين ، با عنوان ۷۶سال مقاومت در برابر اشغالگری» در گالری فکه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح شد.

به گزارش نبض تهران، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، صبح امروز سه شنبه همزمان با روز نکبت در ۲۵ اردیبهشت (۱۴ می) به همت معاونت فرهنگی هنری موزه و با مشاركت اتحاديه بين المللي نوجوانان  وجوانان مخالف اشغالگري و آموزش و پرورش منطقه ۱۴، آیین افتتاحيه نمايشگاه «هفته فرهنگي فلسطين /  ۷۶ سال مقاومت در برابر اشغالگري» با حضور آیت الله محمدحسن اختری «رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری»، حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی «مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه و دبیرکل مجمع فعالان آزادی قدس شریف»، صلاح فحص«نماینده جنبش امل لبنان در ایران» و جمعی از شخصیت های فعال در حوزه فلسطین درمحل گالری فکه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
در این نمایشگاه حدود ۳۰ تابلو نقاشی با مضمون مسئله فلسطین برای علاقه مندان و بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شده که این آثار مربوط به دختران دانش آموز هنرستان های شهر تهران خصوصا هنرستان بعثت آموزش و پرورش منطقه ۱۴ است.
همچنین در این مراسم، آثار هنری نقاشی به صورت زنده از سوی دانش آموزان هنرمند به تصویر کشیده شد.
یوم النکبة (روز مصیبت)، از نظر فلسطینی‌ها یادآور روزهای تلخ یعنی اشغال سرزمین‌شان و مصادره اراضی توسط صهیونیست‌ها و اولین موج آوارگی و اخراج بیش از ۸۰۰ هزار فلسطینی از خانه و کاشانه‌شان است.
علاقمندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از تاریخ ۲۵ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه  از ساعت ۹ صبح الی ۱۸ به گالری فکه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاغ مقدس به نشانی میدان ونک – بزرگراه شهید حقانی – انتهای خیابان سرو – روبروی پارک طالقانی – موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مراجعه نمایند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here