اجرای طرح “نوماند” در منطقه‌ ۱۹ تهران

0
369

شهردار منطقه ۱۹ از آغاز فاز اجرایی طرح جدید جمع آوری پسماند در شهر تهران با عنوان نوماند با هدف جمع آوری پسماند خشک از مبداء و ثبت درخواست شهروندان در نرم افزار شهرزاد برای تحویل پسماندهای تفکیک شده خبر داد.

به گزارش نبض تهران، تورج فرهادی شهردار منطقه ۱۹ با بیان این که یکی از معضلات شهر تهران زباله‌گردها هستند افزود: این افراد برای جمع‌آوری پسماند بر سر مخازن می‌روند، در صورتی که اگر تفکیک زباله از قبل انجام و به مراکز مجاز تحویل داده شود، دیگر شاهد زباله گردی نخواهیم بود و پسماند به چرخه تولید بازگشته و به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.

فرهادی در خصوص فرآیند اجرایی این طرح با اشاره به اطلاع رسانی و آموزش به شهروندان اضافه کرد: شهروندان می‌توانند با نصب نرم افزار شهرزاد و مراجعه به بخش نوماند، درخواست خود را برای تحویل و فروش پسماندهای خشک ثبت و روز و ساعت مراجعه ناوگان دریافت پسماند را طبق زمان‌بندی دلخواه خود اعلام کنند.

وی خاطر نشان کرد: خرید از فروشگاه های منتخب شهروند، مجوز تردد در محدوده طرح ترافیک، خرید از میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، شارژ کارت بلیت از مزایای استفاده از موجودی کیف پول شهروندان است که به‌ ازای تحویل پسماند خشک از آنها شارژ می‌شود.

شهردار منطقه ۱۹ یادآور شد: آموزش آشنایی با طرح نوماند به شهروندان در سراهای محلات، کارکنان شهرداری، اصناف تجاری، انجمن اولیاء و مربیان و … توسط کارشناسان اداره مدیریت پسماند انجام شده است.

فرهادی تصریح کرد: جدیدترین پل ارتباطی برای تکمیل چرخه مدیریت بهینه پسماند و نقش‌آفرینی شهروندان در حفظ محیط‌زیست، راه‌اندازی اپلیکیشن جمع‌آوری پسماند خشک از درب منازل، واحدهای تجاری و… است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here