آماده‌سازی حرم امام خمینی، برای مراسم سی و پنجمین سالگرد ارتحال

0
227

عملیات پاکسازی و آماده سازی پهنه حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) به منظور میزبانی از زائران همزمان با سی و پنجمین سالگرد ارتحال آن حضرت، از سوی شهرداری منطقه ۱۴ پایتخت آغاز شد.

به گزارش نبض تهران، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، امیر شهرابی شهردار این منطقه، اظهار کرد: عملیات پاکسازی و آماده سازی پهنه حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) به منظور میزبانی از زائران همزمان با سی و پنجمین سالگرد ارتحال آن حضرت، از سوی شهرداری منطقه ۱۴ پایتخت آغاز شد.

وی در این باره گفت: در آستانه سی و پنجمین سالروز ارتحال معمار و بنیانگذار انقلاب اسلامی به منظور فراهم سازی بستر مناسب برای حضور زائران حرم مطهر و ارائه خدمات بهینه جهت برگزاری مراسم، عملیات پاکسازی و آماده سازی پهنه تحویلی منطقه در بخش‌های مختلف خدمات شهری و محیط زیست آغاز شده و تا ۱۴ خرداد و پایان مراسم ارتحال ادامه خواهد داشت.

شهرابی گفت: امسال نیز مطابق سالهای پیش، با اعزام و استقرار پرسنل، نیروها و تجهیزات در پهنه اعلامی نسبت به نظافت، خاکبرداری و علف زنی رنگ امیزی، شستشو و کلیه مراحل اماده سازی پهنه مذکور اقدام شده است.

وی افزود: طی این فرایند که با همکاری کلیه ادارات معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه در حال انجام است، ابتدا نیروهای خدمات شهری و فضای سبزتحت نظارت معاونت خدمات شهری و بازرسین و ناظرین سازمان مدیریت پسماند و اداره کل خدمات شهری اقدام به پاکسازی کل پهنه نموده و سپس سایر ادارات نسبت به استقرار کانکس و رنگ آمیزی و چادر و سایر ملزومات اقدام لازم را انجام می دهند.

گفتنی است: با توجه به اهمیت نگهداشت محیط داخلی و پیرامونی حرم مطهر امام خمینی (ره) پاکسازی روزانه این محدوده با استفاده از ظرفیت‌های حوزه خدمات شهری و فضای سبز با بهره‌گیری از نیروی پاکبان و باغبان و به کارگیری ماشین آلات مکانیزه عملیات رفت و روب معابر، کند و کوب فضای سبز، حذف علف‌های هرز و همچنین حذف زوائد فیزیکی و رنگ آمیزی جداول و المانهای شهری در حال انجام است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here