۵۰ درصد عملیات ساخت مسکن به تک طبقه و ویلایی اختصاص دارد

0
145

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۵۰ درصد عملیات ساخت مسکن به حوزه‌های تک طبقه و ویلایی در مقیاس‌های انبوه اختصاص پیدا کرده و در این روش زیاد نیازمند تکنولوژی نیستیم.

به گزارش نبض تهران؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سامانه خودنویس با هدف رایگان کردن معاملات بخش اجاره راه‌اندازی شد؛ زیرا اتصالات سایر دستگاه‌ها را نیز نیاز دارد و اگر از سال آینده ابزار‌های آن مهیا شود خرید و فروش ملک نیز  در سامانه خودنویس انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه تا امروز یک میلیون و ۲۶۸ هزار نفر از سامانه خودنویس استفاده کرده‌اند، ادامه داد: سه میلیون و ۴۷۸ هزار و ۷۵ نفر قرارداد خود را در سامانه خودنویس کردند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: به دنبال کردن خاموش کردن سامانه‌های دیگر هستیم تا همه به این سامانه متصل شوند.

بذرپاش با بیان اینکه چینی‌ها پیشنهادات متعددی در وزارتخانه به ما دادند و در چندین مورد با هم توافق کردیم، تأکید کرد: هدفگذاری ما بیشتر آوردن سرمایه خارجی در بخش ساختمان و مسکن است و به دنبال جذب سرمایه خارجی هستیم.

وی گفت: در برخی تکنولوژی‌ها چینی‌ها دستاورد‌هایی داشته‌اند ولی ما در حوزه ساختمان و مسکن در تکنولوژی رشد‌های خوبی داشتیم و نیازمندی و وابستگی‌مان حداقلی است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بیشتر از آنکه به تکنولوژی نیاز داشته باشیم به منابع مالی نیاز داریم تا بتوانیم پروژه‌ها را سرعت بیشتری بدهیم.

بذرپاش با بیان اینکه ۵۰ درصد عملیات ساخت به حوزه‌های تک طبقه و ویلایی اختصاص پیدا کرده، اظهارکرد: تک طبقه و ویلاسازی در مقیاس‌های انبوه عملیات‌های ساخت را به خود اختصاص داده است که در این روش زیاد نیازمند تکنولوژی نیستیم.

وی تأکید کرد: طبیعتاً برای بلندمرتبه سازی نیازمند تکنولوژی با سرعت ساخت بالا هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here