۳۶ درصد موتورسیکلت‌های کل کشور در پایتخت وجود دارد

0
235

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در کل کشور حدود ۱۲ میلیون موتورسیکلت وجود دارد که فقط در شهر تهران ۴ میلیون ۳۰۰ هزار موتورسیکلت تردد می‌کند. یعنی ۳۶ درصد از موتورسیکلت‌های کل کشور در پایتخت وجود دارد.

به گزارش نبض تهران، سرهنگ احسان مؤمنی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ، در خصوص تخلفات موتورسواران در پایتخت، اظهار کرد: موتورسیکلت یک وسیله نقلیه ارزان، سبک و دارای قدرت مانور بسیار بالاست که می‌تواند سرعت زیاد هم برود. موتورسیکلت می‌تواند هم برای تفریح و هیجان و هم برای کار و درآمدزایی و نیز به منظور استفاده از یک وسیله حمل و نقلی و رفت و آمدی و رفتن به سر کار از آن استفاده کرد.

وی افزود: روز به روز بر تعداد استفاده کنندگان و بر تعداد دستگاه‌های موتورسیکلت افزوده می‌شود. جالب است بدانید در کل کشور حدود ۱۲ میلیون موتورسیکلت وجود دارد که فقط در شهر تهران ۴ میلیون ۳۰۰ هزار موتورسیکلت تردد می‌کند. یعنی ۳۶ درصد از موتورسیکلت‌های کل کشور در پایتخت وجود دارد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی مسؤولین بحث تردد موتورسیکلت‌ها است و دلیل آن هم بی نظمی‌ها و تخلفاتی است که انجام می‌دهند. برخی از این موتورسواران با تخلفات خود باعث تصادف و حوادث رانندگی می‌شوند و این موضوعات از دغدغه‌های اصلی پلیس راهور تهران بزرگ و همچنین جز مطالبات به حق شهروندان است، مردم تقاضا دارند با تخلفات موتورسواران برخورد شده تا نظم بیشتری در سطح شهر حاکم شود.

سرهنگ مؤمنی افزود: مقصر حدود ۴۷ درصد از فوتی‌های شهر تهران رانندگان موتورسیکلت هستند. یک زمانی بود که می‌گفتیم ۳۳ درصد از تصادفات فوتی مربوط به موتورسیکلت سواران است زیرا آن زمان در شهر تهران حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار موتورسیکلت در شهر تهران وجود داشت، اما الان حدود ۴ میلیون ۳۰۰ هزار موتورسیکلت در پایتخت تردد می‌کنند که به همین ترتیب در حال حاضر مقصر ۴۷ درصد از فوتی‌ها موتورسیکلت سواران هستند.

وی گفت: جالب است بدانید در ۷۲ درصد از تصادفاتی که موتورسواران فوت شده‌اند، خود آنها مقصر در حادثه بوده‌اند که نشان دهنده تخلفات آنها بوده است. تخلفاتی مانند عبور از چراغ قرمز، تردد در خطوط ویژه، تردد در پیاده روها، حرکت خلاف جهت از مواردی بوده که عمدتاً این موتورسواران انجام داده و جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here