۲ زورگیر قمه‌کش در تهران دستگیر شدند

0
173

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی پایتخت از دستگیری ۲ مرد جوان که با تهدید سلاح سرد (قمه) از شهروندان زورگیری می‌کردند، خبر داد و گفت: متهمان به ۲۵ فقره زورگیری به این شیوه اعتراف کردند.

به گزارش نبض تهران، سرهنگ علی قاسم‌پور رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی پایتخت از دستگیری ۲ مرد جوان که با تهدید سلاح سرد (قمه) از شهروندان زورگیری می‌کردند، خبر داد و گفت: متهمان به ۲۵ فقره زورگیری به این شیوه اعتراف کردند.

وی تصریح کرد: ۳۰ دی ماه گذشته تیم عملیات کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس در حال گشت زنی در محدوده بلوار دریا به ۲ مرد جوان سوار بر موتورسیکلت پلاک مخدوش که عابران را زاغ زنی می‌کردند، مشکوک شدند.

قاسم‌پور در ادامه گفت: متهمان در این حین به طرف یکی از شهروندان حمله ور شده و با تهدید سلاح سرد، گوشی تلفن همراه او را زورگیری و به سرعت از محل گریختند.

به گفته سرهنگ قاسم‌پور، با اجرای طرح مهار و اعلام مشخصات متهمان به سایر گشت‌های انتظامی، در یک عملیات منسجم و با استفاده از قانون بکارگیری سلاح، موتورسیکلت متهمان متوقف و هر ۲ نفر دستگیر شدند.

وی تاکید کرد: در بررسی‌های بیشتر از متهمان، ۲ قبضه سلاح سرد و ۲ دستگاه تلفن همراه که متهمان قبل از دستگیری سرقت کرده بودند، کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهمان در تحقیقات اولیه به جرم خود و ۲۵ فقره سرقت مشابه با همکاری یکدیگر اعتراف کردند.

سرهنگ قاسم‌پور با اشاره به سوابق متهمان در امر سرقت و تحمل حبس در زندان یادآور شد: تمامی مالباختگان شناسایی و متهمان به همراه پرونده به مرجع قضایی منتقل شدند.

کشف پنج هزار لاستیک احتکاری در جنوب شهر

همچنین رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از کشف احتکار بیش از پنج هزار حلقه لاستیک خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری افزود: با توجه به کمبود لاستیک با نرخ دولتی در بازار بسیاری از دلالان و سودجویان جهت منفعت خود اقدام به احتکار و ایجاد اخلال در این حوزه کردند که در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیری لاستیک‌های دولتی در انباری در شهرری احتکار و دپو شده است.

وی تاکید کرد: در بازرسی‌ها مشخص شد که محل یک باب انبار کالای بازرگانی عمومی بوده که مقادیری انواع لاستیک سواری سبک، نیمه سنگین و سنگین در محل دپو اما در سامانه جامع انبارها ثبت نشده است.

سرهنگ افشاری ادامه داد: کالاها شامل بیش از پنج هزار حلقه انواع لاستیک سواری سبک، نیمه سنگین و سنگین بوده که پرونده مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضایی ارجاع شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ یادآور شد: ورود کالای قاچاق و ارز به کشور باعث ورشکستگی کارخانجات و بیکار شدن کارگران ایرانی می‌شود لذا از شهروندان درخواست می‌شود درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکار کالا با شماره تلفن‌های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ و ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس گرفته و موارد را به اطلاع پلیس امنیت اقتصادی برسانند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here