کاهش 4 درصدی سرقت در تهران

0
167

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کاهش ۴ درصدی انواع سرقت در ۴ ماهه اول سال جاری در پایتخت خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری نبض تهران، سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره وضعیت مقابله با سرقت در پایتخت گفت: از اواخر سال گذشته با دستور فرمانده محترم فراجا و همچنین تاکیدات فرمانده انتظامی تهران بزرگ برخورد با سارقان به صورت ویژه در دستورکار قرار گرفت و علاوه بر آن تاکید شد تا علاوه بر برخورد با سارقان،  با مالخران به عنوان یکی از عناصر مهم در چرخه سرقت نیز برخورد شود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: در نتیجه اقدامات انجام شده از ابتدای سال تا پایان تیرماه، یعنی در یک بازه زمانی چهار ماهه، میزان وقوع سرقت‌ها چهار درصد کاهش داشته است. البته این آمار میانگین است و ما در برخی از سرقت‌ها کاهش بیشتری را نیز داشتیم.

ولیپور گودرزی درباره میزان کشفیات پلیس تاکید کرد: قدرت کشف پلیس در این مدت افزایش داشته است و به طور میانگین، مجموع قدرت کشف پلیس افزایش ۵۰ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه تاکنون طرح‌های زیادی برای مقابله با سرقت و برخورد با سارقان و مالخران در پایتخت اجرا شده است، گفت: این طرح‌ها ادامه خواهد داشت و امیدواریم که دیگر دستگاه‌ها نیز بیش از گذشته به این موارد توجه کنند. خود مردم نیز باید با حساسیت بیشتری نکات ایمنی و راهکارهای پیشگیرانه از سرقت را رعایت کنند.

انتهای پیام/