کاهش آسیب های اجتماعی در محلات با همیاری ظرفیت‌های مردمی

0
146

قرارگاه اجتماعی منطقه ۱۴ به‌ منظور پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی و برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه های آموزش‌محور با استفاده از ظرفیت های مردمی تشکیل شد.

به گزارش نبض تهران، قرارگاه اجتماعی منطقه ۱۴ به‌منظور پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی و برنامه‌ ریزی برای اجرای برنامه‌های آموزش‌ محور با استفاده از ظرفیت‌های مردمی تشکیل شد.

در این هم‌اندیشی که با حضور امیر یزدی شهردار منطقه ۱۴، مدیران شهری، نهادهای مختلف از جمله نیروی انتظامی، دادستانی، پلیس راهور، پلیس مبارزه با مواد مخدر همچنین جمعی از گروه‌های مردمی برگزار شد، بر لزوم همکاری بیشتر نهادهای متولی و مرتبط در خصوص شناسایی اماکن آسیب پذیر، رفع چالش‌ها و افزایش آگاهی خانواده‌ها درخصوص آسیب‌های اجتماعی تاپایان سال تاکید و تبادل نظر شد.

یزدی با تاکید بر تشکیل قرارگاه اجتماعی به منظور اجرای بند ۱۲۷ قانون اساسی برای کاهش آسیب‌ها و مراقبت‌های اجتماعی محلات، گفت: خوشبختانه محلات منطقه به لحاظ وجود آسیب‌های اجتماعی وضعیت مطلوبی نسبت به بسیاری از محلات دارند با این‌ حال با برنامه‌ریزی و تلاش در تعامل با نهادهای دیگر چون نیروی انتظامی، بهزیستی، قوه قضایه، بسیج، پلیس، اداره برق و… راهکارهای موثر جهت بهبود کیفیت زندگی شهروندان و کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی گام‌های مصمم بر می‌داریم.

در این نشست همچنین بر اهتمام برای اجرای دستورالعمل‌های قرارگاه اجتماعی تا آخر سال در محلات منطقه تاکید شد.

یزدی همچنین با اشاره اهمیت افزایش آگاهی خانواده‌ها در برابر آسیب‌های اجتماعی، بر ضرورت اجرای برنامه‌های آموزش‌محور و پیشگیرانه ویژه خانواده‌ها در محلات بیست گانه نیز تاکید کرد.

شهردار منطقه در پایان با بیان اینکه اثربخشی فعالیت‌های قرارگاه اجتماعی و افزایش امنیت و کاهش آسیب‌ها در محلات بدون تردید با حضور و مشارکت گروه‌های مردمی مرتفع و موفقیت حاصل می‌شود، تاکید کرد: مراقبت‌های اجتماعی محلات با بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی همچنین ظرفیت مساجد و پایگاه‌های بسیج در راستای اهداف قرارگاه و کاهش آسیب‌های اجتماعی تاپایان سال انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here