کاشت گونه‌های مقاوم به خشکی در حاشیه غربی بزرگراه خلیج فارس پایتخت

0
161

شهردار منطقه ۱۹ از غرس هزار اصله نهال در حاشیه غربی بزرگراه خلیج فارس به منظور سرسبز و سایه گستر شدن این محور به مناسبت دهه فجر خبر داد.

به گزارش نبض تهران، تورج فرهادی شهردار منطقه ۱۹، گفت: طرح پاکسازی، بهسازی و کاشت گونه‌های مقاوم به خشکی در حاشیه غربی بزرگراه خلیج فارس با هدف نگهداشت و بهبود وضعیت فضای سبز آغاز شده و تا یک هفته ادامه دارد.

وی در ادامه گفت: این عملیات در قالب پاکسازی، بهسازی و در نتیجه کاشت گونه‌های مقاوم به خشکی و کم آبی مانند زبان گنجشک و توت برگ پهن به منظور صرفه جویی در مصرف آب به ویژه در فضای سبز، ایجاد فضای شهری مناسب با منظر زیبا و سایه گستر برای مسافران بین جاده ای در حاشیه بزرگراه خلیج فارس در حال انجام است.

به گفته فرهادی در مرحله پاکسازی فضای سبز حاشیه این محور جمع آوری ضایعات فضای سبز، برگ های خزان شده و حذف شاخ و برگ خشک انجام شده است.

فرهادی اضافه کرد: پس از بازدید و برداشت نقطه به نقطه محور خلیج فارس توسط ناظرین و کارشناسان نواحی، مکان های مورد نیاز به کاشت درختان و درختچه‌های مقاوم و سازگار با شرایط محیطی برای احیا بصری و سبزینگی در دستور کار قرار گرفت.

شهردار منطقه ۱۹ یاد آور شد: به مناسبت کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت، همگام با سایر مناطق ۲ هزار اصله نهال از نوع زیتون تلخ، توت، زیتون سبز، بلوط که مقاوم در برابر کم آبی، خشکسالی و آفات و بیماری‌ها هستند همراه با نصب پلاک به نام شهدا بر روی درختان در بوستان بزرگ ولایت غرس شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here