پیشرفت ۸۰ درصدی فاز دوم تصفیه‌خانه خلیج فارس

0
156

شهردار منطقه ۱۹ گفت: عملیات عمرانی فاز تکمیلی تصفیه‌خانه خلیج فارس منطقه ۱۹ در راستای تکمیل طرح‌های مدیریت منابع آب این منطقه به پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی رسید.

به گزارش نبض تهران، تورج فرهادی شهردار منطقه ۱۹، با اشاره به اینکه پس از پایان فاز دوم ظرفیت این تصفیه خانه به تصفیه ۷۰۰۰ متر مکعب پساب در شبانه روز ارتقا خواهد یافت، اضافه کرد: عملیات گودبرداری برای جانمایی سازه SBR کامل، لوله‌های زهکشی در اطراف و زیر سازه تعبیه، بتن مگر، آرماتور بندی و فونداسیون نیز اجرا شده است و ضمن اینکه ۴۰۰ متر مکعب عملیات قالب بندی و بتن ریزی دیوارهای داخلی و پیرامونی سازه SBR انجام شده است.

وی با اشاره به تکمیل سازه و تجهیزات مکانیکی چربی گیر و دانه گیر در فرآیند تصفیه پساب افزود: دستگاه کلاسی فایر، پل دانه گیر و چربی گیر و یک مجموعه دیفیوزر و چهار پمپ نیز برای پمپاژ نصب شده است.

به گفته فرهادی تاکنون دو ساختمان بلوئر آماده سازی و دوساختمان دیگر نیز اضافه خواهد شد و سیستم تابلو برق برای کنترل راحت‌تر و اتومات فرآیند تصفیه نصب شده است.

وی تصریح کرد: محوطه سازی پروژه شامل جدول و لوله کشی اجرا شده و تجهیزات تکمیلی خریداری و نصب خواهد شد.

شهردار منطقه ۱۹ خاطر نشان کرد: برای آبیاری فضاهای سبز از آب تصفیه شده استفاده خواهد شد تا علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب از برداشت بی رویه آب چاه ها و فرونشست‌های احتمالی زمین جلوگیری شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here