نجاری‌اصل گفت: پروژه ایمن‌سازی و ساماندهی رودخانه فرحزاد حد فاصل پل مرزداران تا سیل برگردان غرب از تابستان سال جاری وارد فاز عملیاتی شده و تاکنون حدود ۱۷ درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش نبض تهران، حمید نجاری اصل مدیرعامل شرکت خاکریزآب در جمع خبرنگاران درباره پروژه‌های عمرانی، اظهار کرد: شرکت خاکریزآب در سال ۷۳ به جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی و افزایش تاب‌آوری شهر تهران تاسیس شد.

وی درباره فعالیت‌های شرکت با بیان اینکه ما زیرمجموعه معاونت فنی عمرانی شهر تهران هستیم، گفت: احداث شبکه‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی از وظایف این مجموعه است.

مدیرعامل شرکت خاکریزآب با بیان اینکه از سال ۷۳ تا ۸۳ شروع به مطالعات در حوزه جمع‌آوری آب‌های سطحی شد، گفت: تهران به ۴ مرکز شرق، غرب، مرکزی و چیتگر تقسیم‌بندی شده و پروژه‌های تعریف شده در این ۴ محدوده عملیاتی و اجرا می‌شود.

نجاری اصل با بیان اینکه ۲۱۱ پروژه در حوزه شرکت خاکریزآب تعریف شده است، افزود: این پروژه‌ها نیز بر اساس اولویت تعیین شده اجرا می‌شوند و این اولویت بر اساس قدرت تخریبی سیلاب‌ها است.

احداث۱۵۰ کیلومتر در راستای شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی در شهر تهران

وی تصریح کرد: تاکنون ۵۵۰ کیلومتر کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی در سطح شهر تهران احداث شده است.۱۵۰ کیلومتر دیگر باید شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی در شهر تهران احداث و میزان این شبکه به ۷۰۰ کیلومتر برسد.

مدیرعامل شرکت خاکریزآب درباره اعتبار مورد نیاز در خصوص احداث ۱۵۰ کیلومتر کانال و شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی افزود: برای این موضوع ۲۵ هزار تا ۳۵ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

نجاری اصل با تاکید بر برنانه چهارم و اینکه شرکت خاکریزآب مکلف شده سالانه ۱۰ کیلومتر به شبکه اصلی در خصوص جمع‌آوری آب‌های سطحی اضافه کند، یادآورشد: از سال گذشته تاکنون این شبکه ۱۰ کیلومتر انجام شده و ما به تعهداتمان بر اساس برنامه سالانه عمل کردیم به طوری که در بازه زمانی ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴ نیز ما باید ۲۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی را در سطح شهر تهران اضافه کنیم.

پروژه ایمن‌سازی رودخانه فرحزاد

مدیرعامل شرکت خاکریزآب با اشاره به پروژه‌های در دستور کار این مجموعه اضافه کرد: یکی از این پروژه‌ها به پروژه ایمن‌سازی رودخانه فرحزاد بر می‌گردد که این پروژه در دستور کار قرار دارد و یکی از پروژه‌های خاکریزآب محسوب می‌شود.

نجاری اصل گفت: پروژه ایمن‌سازی و ساماندهی رودخانه فرحزاد حد فاصل پل مرزداران تا سیل برگردان غرب است. این پروژه در محدوده رودخانه فرحزاد پایین بلوار مرزداران واقع شده است که انتهای تابستان به صورت جدی وارد عملیات شده‌ایم.

وی درباره پیشرفت این پروژه گفت: تاکنون حدود ۱۷ درصد پیشرفت این پروژه بوده و پیش‌بینی می‌شود تا تابستان سال آینده این پروژه احداث شود.

مدیرعامل شرکت خاکریزآب به پیشرفت ۹۶ درصدی پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی بزرگراه فتح اشاره کرد و افزود: این پروژه نیز با هدف اشاره آب‌های سطحی مناطق ۲۱ و ۲۲ و جلوگیری از مخاطرات سیلاب‌ها در دستور کار قرار گرفته است. سال ۹۷ این پروژه آغاز شده و همانطور که گفته شد پیشرفت فیزیکی این پروژه ۹۶ درصد است.

چیتگر، سرخه حصار، رودکن و مروارید شهر از جمله پروژه‌های در اولویت

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here