پیام تبریک سخنگوی فراجا به بانوان در روز زن

0
392
منتظرالمهدی

سخنگوی فراجا با انتشار یادداشتی روز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها و روز زن را به بانوان تبریک گفت.

به گزارش نبض تهران، سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی فراجا با انتشار یادداشتی ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز زن را به بانوان تبریک گفت.

متن یادداشت به شرح زير است:

در مطلع کلام از سوی خانواده بزرگ انتظامی کشور میلاد با سعادت دختر گرامی پیامبر مهر و دانایی، حضرت زهرای اطهر (س) و روز زن را به یکایک بانوان ایران عزیر تبریک و تهنیت می‌گویم و به میمنت این روز خجسته فرصت را مغتنم می‌شمارم تا در این خصوص نکاتی را هر چند به اجمال و اختصار یاد آور شوم.

زن هم در شانِ دختری، هم در مقام والای مادری و هم در موقعیت پر ارج و قربِ همسری، انسانی است سرشار از نیکی و عظمت و لاجرم در هر سه شان در خورِ تکریم و تحبیب و تمجید است.

او در سن و سال دختری، به ویژه در فرهنگ غنی ایران زمین، خانه و خانواده را لبریز از عطر دل انگیز وجود خویش می‌سازد و هر دم نشاط و شادمانی را در فضای خانواده می‌گستراند و غم و اندوه را از محیط زندگی می‌زداید و به همین سبب همه آنانی که فرزند دختر دارند از همان بدو تولد، مکرر در مکرر احساس بهروزی و خوشبختی و سعادت می‌نمایند و خرسند و شادمانند و شکرگزار خدای سبحان هستند که چنین نعمت شگرفی را ارزانی آنان داشته است.

و زن آنگاه که به لطف خدا‌وند متعال به
افتخار مقام « مادری» نائل می‌شود به یکباره چنان تعالی می‌یابد که از « دامن او مرد به معراج می‌رود» و همه کائنات در برابر عظمت او سر تعظیم فرود می آورند.

تو گویی زن در طرفه العینی همه مراتب تحول اخلاقی را یک در پی یک پشت سر می‌نهد و همچون الگوی راستین خویش حضرت زهرا(س) به عالی ترین مراتب رشد اخلاقی و معنوی دست می‌یابد و در حقیقت چنین مقامی است که او را شایسته تربیت فرزندانی نیک خوی و نیک سرشت می‌سازد.

زن در مقام همسر نیز انسانی والا و ستودنی است چه او با متانت، صبوری، تدبیر، عقلانیت و مهرِ خویش، موجبات آرامش و بالندگی و رشد خود و همسر را فراهم می‌سازد و خانه را به امن ترین و آرامش بخش‌ترین مکان عالم تبدیل می‌نماید.

او به نیکی می‌داند که خاستگاه اصلی تمامی خوشبختی‌ها کانون خانواده است. به همین سبب با تدبیر و مهر و خرد خویش می‌کوشد تا این کانون را سرشار از شور و عشق و شادابی سازد و نگذارد گرد رنج و تکدر بر چهره و خاطر اعضای آن بنشیند و صد البته چه کسی است که نداند رشد و بالندگی جامعه به صورت کلان، مرهون زحمات بانوان پر تلاشی است که در مدرسه و دانشگاه و ادارات و موسسات مختلف نقش آفرینی می‌نمایند و متعهدانه و مجدانه برای بالندگی جامعه جد و جهد می‌نمایند.

از خدای بزرگ برای یکایک بانوان مکرم جامعه آرزوی سلامتی و شادابی و سعادت می‌نماییم و امیدواریم روز و روزگارشان همواره نیکو و فرخنده باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here