پلیس اوباش‌گری در مراکز درمانی را برنمی‌تابد

0
132
منتظرالمهدی

سخنگوی پلیس با اشاره به ضرب و شتم برخی از کادر درمان توسط همراهان بیمار و یا افراد شرور تاکید کرد: پلیس بی‌نظمی را بر نمی‌تابد و هر گونه اوباش‌گری و اخلال در آرامش مراکز درمانی و بیمارستان‌ها‌ منجر به تشکیل پرونده، برخورد قانونی و دستگیری است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری نبض تهران، سردار منتظرالمهدی با تاکید به تامین نظم، امنیت و حفظ آرامش در مراکز درمانی نوشت: اخیرا درمطلبی اشاره کردم که لمپنیزم و اوباش گری دارای سطوحِ اقدامِ متنوعی شده و مختص به خیابانها نیست و حالا شاهد هستیم که اوباشِ محلی در برخی بیمارستان‌ها به مردم و کارکنان مراکز خدمات درمانی تعدی می‌نمایند؛ مکانی که بیمار و تیمارگر باید در فضایی آرام و ساکن، به روند بهبود و درمان بپردازند متاسفانه شاهد صحنه‌هایی از رفتارهای نامناسب غیر انسانی برخی از به اصطلاح همراهان بیمار و اراذل و اوباش هستیم.
‌‌
بی شک ما درد و رنج همراهانِ بیمار را درک می‌کنیم و آنها را به شکیبایی دعوت می‌کنیم اما اجازه نمی‌دهیم به هر دلیلی، کادر درمان مورد حمله، هجوم، تعدی و ضرب و شتم قرار گیرند؛ درک و رافت ما نسبت به رنج “مریض داران” نباید این شبهه را ایجاد کند که در برابر تعدی ها نسبت به کادر درمان و سایر شهروندان اغماضی داریم؛ فراجا نه تنها این صحنه‌ها را تحمل نمی‌کند، بلکه باور داریم ” پلیسِ منعطف” در این صحنه‌ها یک “پلیسِ اشتباهی و منفعل” است و باید پلیس، مقتدرانه، جلوی چنین رفتارهای خشن را که به “ساحتِ شهروندی” تجاوز می‌کنند با شدت و حدت بگیرد تا آرامش واقعی و روانی، در محل درمان حاکم شود.

پلیس در موارد رخ داده‌ی اخیر با سرعت در محل حادثه حاضر، متهمین شناسایی، دستگیر، پرونده تکمیل و به مراجع ذیصلاح ارجاع شده است؛ عملکرد همکارانم دراین خصوص با در نظر گرفتن قوانین، تکالیف و ملاحظات، توام با سرعت و دقت عمل بوده است.
‌‌
پیشتر نیز رییس پلیس کشور به دفعات به برخورد قهری و عبرت آموز پلیس با این افراد شریر اشاره کرده که آرامش و آسایش مردم را خدشه دار می‌نمایند و شرم نمی‌کنند.
‌‌‌
جامعه بزرگ خدمات درمانی کشور شامل پزشکان، پرستاران، بهیاران، پیراپزشکان و…که با سعه صدر به انجام وظایف انسانی و اخلاقی خود مشغول هستند نباید مورد حرمت شکنی افراد بی‌ملاحظه قرار گیرند .
حریم طبیب حرمت دارد، پزشکی که درمان می‌کند، تسکین می‌دهد و آرامش می‌بخشد سزاوار هتک حرمت نیست؛ از یاد نمی‌بریم کادر درمان از کرونا گرفته تا سیل و زلزله و .. بی‌وقفه در کنار مردم بوده و هستند و عطر امید را می‌پراکنند تا شفای مریض حاصل شود. قدردان زحماتشان هستیم و تامین امنیتشان را به جان می‌خریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here