ویژه برنامه‌های معاونت زنان شهرداری در هفته زن

0
210
مریم اردبیلی

اردبیلی با بیان بیان اینکه محور پویش هفته زن مربوط به قدردانی از همه زنان است، ویژه برنامه‌های معاونت زنان شهرداری در هفته زن را تشریح کرد.

به گزارش نبض تهران، نشست خبری مریم اردبیلی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران امروز دوشنبه یازدهم دی ماه برگزار شد.

اردبیلی درباره تشریح ویژه برنامه‌های ستاد هفته زن با بیان اینکه محور پویش این هفته مربوط به قدردانی از همه زنان است، اظهار کرد: هنوز قدر زن بنا به گفته مقام معظم رهبری آنطور که باید در جامعه شناخته نشده است و جایگاه و عظمت شخصیت زنان هنوز به درستی در جامعه شناخته نشده است؛ و برهمین اساس وظیفه ما در هفته زن چندبار برابر است تا قدر زنان را به خوبی بشناسیم و قدردانی از زنان در پویش در اولویت قرارگرفته شده است.

وی با بیان اینکه پویش «قدردانیم» در این هفته اجرایی می‌شود که شامل تخفیف‌ها برای بانوان است، گفت: به‌گونه‌ای که در ۱۳ دی ماه استفاده رایگان مترو و اتوبوس برای بانوان خواهیم داشت و همچنین استفاده رایگان از پردیس‌های سینمایی ملت، راگا و تماشا در روز ۱۳ دی پیش بینی شده است و همچنین بازدید رایگان از برج میلاد از روز‌های ۱۳ تا۱۶ دی ماه به شرط رزرو اینترنتی برای بانوان رایگان خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه اراضی عباس آباد نیز برای بانوان از ۱۳ تا ۱۹ دی‌ماه برنامه‌های ویژه دارد، ادامه داد: بازدید رایگان بانوان از تالار‌های هفت‌گانه و پانورامای موزه ملی انقلاب اسلامی برای بانوان پیش بینی شده و تخفیف ۴۰ درصدی گنبد مینا، تخفیف ۵۰ درصدی شهربازی اراضی عباس آباد، بازدید رایگان از کتابخانه نادرابراهیمی، تخفیف ۳۵ درصدی استخر۴ فصل بوستان بهشت مادران و تخفیف ۱۵ درصدی باغ غذا برای بانوان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در روز گرامی‌داشت مادر، ۱۸ پروژه مخصوص بانوان در ۱۲ منطقه با حضور شهردار تهران افتتاح خواهد شد، گفت: بر این اساس حدود ۱۰ کوثر کارآفرینی افتتاح میشود و شهردخت شماره ۲ منطقه ۶ آغاز به کار خواهد کرد، اما برخی مراکز مخصوص زنان نیز مخروبه شده بودن مثلا مجموعه شهربانو منطقه ۹ که چندسالی بود که قسمت ورزش‌های آبی بلااستفاده باقی مانده بود که عدد قابل توجهی صرف به سازی و اورهال این مجموعه‌های زنانه خواهیم داشت و سال آینده نیز نهضت اورهال تجهیزات مربوط به بانوان را خواهیم داشت.

وی با اشاره به تقارن گرامیداشت روز مادر و سالگرد شهادت حاج قاسم گفت: یکی از تم‌های جدی ما که در همه برنامه‌های ما وجود دارد؛ قدردانی از مادران و همسران شهدا و مکتب حاج قاسم همچنین بانوان حوزه فعال مقاومت است.

اردبیلی با اشاره به برگزاری ایستگاه‌های تبادلی در شهر و توزیع بسته هدایای تکمیلی شامل ساک، استیکر، دفترچه یادداشت و… در قالب معرفی پویش قدردانیم میان شهروندان توزیع خواهد شد، گفت: البته در سطح شهر جشن‌های متفاوت داریم و چایخانه‌هایی افتتاح خواهد شد که این بسته‌ها را تقدیم شهروندان می‌کنند، البته برنامه‌های متعددی در سطح شهر خواهیم داشت و تلاش کردیم برنامه‌های مشترک با سایز سازمان‌ها و نهاد‌ها تعریف کنیم بگونه‌ای که جشنی با همکاری فرمانداری تهران در سالن همایش‌های وزارت کشور خواهیم داشت که بانوان از محلات مختلف در ۴شنبه ۲۰ دی ماه دور هم جمع خواهند شد و همچنین جشن دیگری در تالار وحدت خواهیم داشت ک چند اثر هنری پیرامون بانوان همچون رونمایی از قطعه موسیقی مادر با صدای معتمدی رونمایی خواهد شد.

وی همچنین از اجرای ویدئو مپینیگ در برج آزادی بمناسبت روز مادر گفت: جشن آزادسازی مادران زندانی نیز برگزار خواهد شد و بنظر می‌رسد با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده، شاهد حضور حداکثری خواهیم بود.

اردبیلی با تاکید بر اینکه در مناطق ۲۲ گانه، ۲۸ جشن بزرگ برگزار خواهد شد و همچنین در سطح محلات جشن‌های محلی پیش بینی شده و به نظر می‌رسد که جمعیتی حدود نیم میلیون نفر از تهرانی‌ها در این جشن‌ها حاضر شوند. گفت: همچنین بازارچه‌های دست سازه‌های مادران در ایستگاه‌های مترو منتخب عرضه خواهد شد و همچنین ۱۲ هزار نفر پرسنل زن در شهرداری داریم ک در برج میلاد با حضور شهردار تهران جشن میگیریم.

وی از برگزاری جشن ویژه برای زنان سرپرست خانوار شاغل در مراکز کوثر خبر داد و گفت: همچنین قدردان زنان مقاوم غزه و همسران و مادران شهدا خواهیم داشت ک به طور ویژه در مناطق ۱۴ و ۲۰،۱۲ و ۹ جشن‌هایی برای گرامیداشت این مادران برگزار خواهد شد.

وی در مورد عرضه پوشاک ایرانی و اسلامی در سطح شهر گفت: مجموعه شتاب دهی پوشاک ایران _اسلامی کم دارد و یک نمونه فضای خوبی در شهرری که مشتمل از کارگاه‌ها و مراکز تجاری برای فروش محصولات؛ به زودی افتتاح میشود و امید است مکان‌های دیگری افتتاح کنیم تا شهروندان دسترسی خوبی داشته باشند و مراکز کوثر نیز برند‌های پوشاک عفاف و حجاب هستند که از آن‌ها نیز حمایت میشود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here