واردات ۱.۳ میلیون تن اقلام فولادی در نیمه ماه نخست امسال

0
31
فولاد

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، طی شش ماهه نخست سال جاری مجموع واردات انواع مقاطع فولادی، شمش فولادی و محصولات فولادی حدود یک میلیون و ۳۴۱ هزار تن ثبت شده است.

به گزارش نبض تهران، بر اساس آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، طی شش ماهه نخست سال جاری مجموع واردات انواع مقاطع فولادی، شمش فولادی و محصولات فولادی حدود یک میلیون و ۳۴۱ هزار تن ثبت شده است که برای مقاطع فولادی و محصولات فولادی بین ۴.۹ درصد تا ۱۰۲ درصد بیشتر شده، اما واردات شمش تغییری نداشته و همان ۱۰۰۰ تن در شش ماهه سال گذشته بوده است؛ ضمن اینکه کشور همچنان بی‌نیاز از واردات آهن اسفنجی بوده است.

طبق آمار، میزان واردات مقاطع طویل فولادی که در شش ماهه ابتدایی سال گذشته ۴۱ هزار تن ثبت شده بود در مدت مشابه امسال به ۴۳ هزار تن رسیده و بدین ترتیب ۴.۹ درصد افزایش یافته است.

بیشترین میزان حجم واردات فولاد در مدت مذکور سال جاری مختص محصولات فولادی معادل ۶۷۰ هزار تن است که ۱۴۵ هزار تن آن در شهریور ماه وارد شده است. میزان واردات محصولات فولادی نسبت به میزان آن در نیمه نخست سال گذشته معادل ۳۵۱ هزار تن قریب به ۹۱ (۹۰.۹) درصد افزایش یافته است.

میزان واردات مقاطع تخت فولادی نیز در مجموع شش ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۲.۳ درصد بیشتر شده و از ۳۱۰ هزار تن در مجموع واردات طی شش ماهه سال گذشته به ۶۲۷ هزار تن در مدت مشابه امسال رسیده است که ۱۳۸ هزار تن آن در ششمین ماه از سال جاری وارد کشور شده است.

طبق آمار، در واردات شمش فولادی نیز امسال به ۱۰۰۰ تن رسیده که همه آن بیلت‌وبلوم بوده و نیازی به واردات اسلب نبوده و مربوط به سه ماهه اول است.

همچنین واردات آهن اسفنجی هم در شش ماهه امسال همچون مدت مشابه سال گذشته، صفر ثبت شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here