واردات ۱۸ میلیون و ۳۷۴ هزار تن کالای اساسی به کشور

0
151
واردات

واردات کالاهای اساسی به کشور در ۹ ماهه سال جاری به رقم ۱۸ میلیون و ۳۷۴ هزار تن رسید و ذرت، روغن‌های خوراکی نیمه جامد، مایع و خام، انواع دانه‌های روغنی، برنج و گندم پنج قلم اول کالاهای اساسی را شامل می‌شوند.

به گزارش نبض تهران، محمد رضوانی فر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران با اعلام این خبر گفت: ارزش این میزان واردات کالا اساسی در مدت یاد شده ۱۲ میلیارد و ۱۱۶ میلیون دلار بوده است.

رضوانی فر اظهار کرد: واردات کالاهای اساسی در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزن ۸۴ صدم درصد افزایش و از حیث ارزش ۷.۴۳ درصد کاهش نشان می دهد.

وی گفت: ۶۷ درصد از وزن و ۲۵ درصد از ارزش کل واردات کشور در ۹ ماهه سال جاری به واردات ۲۰ قلم کالاهای اساسی اختصاص داشت.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران با اشاره به جزئیات ۲۰ قلم کالای اساسی در ۹ ماهه امسال افزود: بیشترین افزایش وزنی واردات کالاهای اساسی در این مدت مربوط به گوشت قرمز سبک گرم، کود شیمیایی، گوشت قرمز سرد، جو و کنجاله سویا بوده است و بیشترین کاهش وزنی مربوط به چای خشک، شکر خام، گوشت مرغ، برنج و حبوبات بوده است.

وی در خصوص ۵ قلم اول کالای اساسی به لحاظ ارزش افزود: ذرت، روغن‌های خوراکی نیمه جامد، مایع و خام، انواع دانه‌های روغنی، برنج و گندم پنج قلم اول کالاهای اساسی از حیث ارزش بوده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here