هوای اولین روز آبان پایتخت، برای گروه‌های حساس ناسالم است

0
116
هوای تهران

بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوا هم‌اکنون روی عدد ۱۰۲ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی نبض تهران، بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز – دوشنبه یکم آبان ماه ۱۴۰۲- شاخص کیفیت هوا در تهران روی عدد ۱۰۲ و در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

بر این اساس، ۲۰ ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) قرار دارند و عدد شاخص در ۷ ایستگاه، وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) را نشان می دهد. همچنین در ۴ ایستگاه وضعیت ناسالم برای همه (قرمز) ثبت شده است.

بر اساس این گزارش؛ شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۹۳ و وضعیت قابل قبول قرار داشت.

تهران از ابتدای امسال تاکنون ۸ روز هوای پاک، ۱۵۹ روز قابل قبول و ۴۴ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۵ روز ناسالم برای همه را تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته ۲ روز هوای پاک و ۱۱۹ روز هوای قابل قبول، ۸۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۸ روز هوای ناسالم، ۲ روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک را تجربه کرده بودند.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول(سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه‌ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here