نشست خبری چهارمین نمایشگاه وسایل نقلیه شهرآفتاب برگزار شد

0
125
تقدسی نژاد
شهرآفتاب

نشست خبری مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب به همراه معرفی چهارمین نمایشگاه وسایل نقلیه موتوری و هیبریدی شهر آفتاب برگزار شد.

به گزارش نبض تهران، نشست خبری مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب به همراه معرفی چهارمین نمایشگاه وسایل نقلیه موتوری و هیبریدی شهر آفتاب، ظهر امروز دوشنبه هجدهم دی ماه، با حضور مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، خبرنگاران و اصحاب رسانه در معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، تقدس نژاد مدیرعامل شهر آفتاب با تسلیت حادثه تروریستی کرمان گفت: چهارمین نمایشگاه را در حالی برگزار میکنیم که سال گذشته این نمایشگاه رکورد بازدید مردمی را شکسته بود ، اما امسال صد در صد در این نمایشگاه هم رشد داشتیم و نمایشگاه در فضایی به متراژ سی هزار متر با حضور ۱۲۰ شرکت و ۴۰۰ برند برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: یک شعاری را مطرح کردیم که نمایشگاهها باید مسئله محور باشند تا از این طریق مشکلی را حل کنند.

وی با تاکید بر اینکه نقش نمایشگاه را در توسعه کشور مهم میدانیم و هر توسعه به صرف تعداد برگزارکننده و فضای فیزیکی کافی نیست ابراز داشت: سند جامعی نیاز داریم تا تدوین برنامه را متناسب با آن داشته باشیم، از سویی دچار انبوهی از نمایشگاه تکراری هستیم و از سوی دیگر با انبوهی از نمایشگاه برگزار نشده هم مواجهیم از این رو نیازمند سند جامع هستیم تا به سمت نمایشگاههایی برویم که نیاز ماست.

وی با تاکید بر اینکه با معضل آلودگی هوا مواجهیم که بخشی به حضور موتور سیکلت ها برمیگردد، گفت: خانه صنعت نمایشگاهی در داخل و در منطقه با نگاه جامع تر می تواند به شکل بین المللی فکر و برنامه ریزی کند و از این طریق به سمت اهداف جمهوری اسلامی پیش رویم، افق صنعت نمایشگاهی کوتاه مدت است که باید بلند مدت و به سمت صنعتی شدن باشد.

وی با تاکید بر اینکه تفاهمات به مییر مطلوب بیانجامد گفت: ما در این صنعت بیشتر درگیر حواشی هستیم امیدوارم با رویکرد جدید سازمان توسعه و تجارت و تفاهمی که شکل میگیرد در نهایت به نفع صنعت نمایشگاهی باشد.

وی گفت: تقویت شهر آفتاب را در این مسیر مهم میدانیم و تلاش داریم نمایشگاه شهر آفتاب تنها نمایشگاهی باشد که دنبال گفتمان سازی باشد تا حل مسائل مردم برون داد واقعی نمایشگاهها باشد تا به جز متراژ و تعداد شرکتهای حاضر اعداد و ارقام واقعی ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه برای اینکه نمایشگاه جدید شکل گیرد ناچاریم تنوعی در انتخاب مجری و نوع برگزاری نمایشگاه داشته باشیم تصریح کرد: در موضوع نمایشگاه خودرو که در بهمن برگزار خواهد شد امیدواریم گفتمان سازی جدی در حل مشکل خودرو داشته باشیم، موضوع تفاهم ما با سازمان توسعه نه ضعف طرفین و نه کوتاه امدن است بلکه هردو طرف در پی تحول و تفاهم طرفینی با اقتدار بخشی به صنعت نمایشگاهی هستند؛
اعتقاد داریم علاوه بر شهرداری ها و سازمان صمت، نخبگان دانشگاهیان و حوزه های مرتبط با فناورانه و دانش بنیان به روند بهبود صنعت باید ورود جدی داشته باشند.

تقدس نژاد اضافه کرد:گفته می شود از دوازده میلیون موتور نه میلیون شرایط استاندارد ندارند شاید این نمایشگاه به بهینه سازی ناوگان موتوری کمک کند؛یکی از ویژگی خاص نمایشگاه ارتباط مشتری با بازار است ، در خصوص مباحث دوچرخه، مساله دوچرخه ایمن مدنظر است، که نمونه آن در جزیره کیش شاهدیم و تماما برقی هستند، شاید اگر از همان روشها در شهرهای دیگر با حفظ ملاحظاتی استفاده کنیم بتوانیم به اهداف برسیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here