منطقه ۲۱ تهران کمترین کودک کار و کارگر خارجی غیرمجاز را دارد

0
17

شهردار منطقه ۲۱ تهران گفت: بر اساس گزارشی که نیروی انتظامی به شهرداری ارائه کرده است، کمترین تعداد کودک کار و کارگر غیرمجاز اتباع را این منطقه از شهر تهران داریم.

به گزارش نبض تهران، محمدرضا پوریافر شهردار منطقه ۲۱ تهران، اظهار کرد: با توجه به تجمیع قراردادهای رفت و روب و ساماندهی که در این خصوص در سطح شهر تهران انجام شد، مسائل مربوط درباره سایر موارد مرتبط با این قراردادها از کلیه مناطق، در سازمان پسماند متمرکز شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر قرارداد با پیمانکارهای حوزه رفت و روب و خدمات شهری را هم سازمان پسماند منعقد میکند و در ابن قراردادهای جدید قید شده است که خود پیمانکار موظف است که بحث زباله‌گردی، جمع آوری و تفکیک پسماند و … را خودش ساماندهی کند.

شهردار منطقه ۲۱ اضافه کرد: در این منطقه ما با جدیت پیگیر عدم استفاده پیمانکاران از کودکان در انجام خدمات شهری، رفت و روب و جمع آوری زباله هستیم و پیمانکاران حق ندارند از کودکان و اتباع خارجی غیرمجاز در کارهای فوق استفاده کنند و این مسئله را به پیمانکاران هم ابلاغ کرده‌ایم.

پوریافر یادآور شد: متولی حوزه پسماند ( رفت و روب ، جمع آوری زباله و …) در حال حاضر سازمان پسماند است و ما هم در اجرای ابلاغیه فوق نظارت جدی داریم و با پیمانکاران متخلف برخورد جدی خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: در بحث کودکان کار، کودکان زباله‌گرد و کودکان متکدی اقداماتی انجام شده است و همه این کودکان شناسایی شده‌اند و البته درباره تعداد این کودکان در منطقه ۲۱ در حال حاضر حضور ذهن ندارم.

شهردار منطقه ۲۱ با اشاره به اینکه ما در این منطقه در خصوص به کارگیری کودکان کار و اتباع غیرمجاز شاغل در بخش خدمات شهری کمترین آسیب را داریم، خاطرنشان کرد: کمترین تعداد از موارد چنینی را داریم و جوری که من از دوستان نیروی انتظامی پیگیری کرده‌ام، کمترین آمار را در سطح شهر تهران داریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here