مسکن‌سازی چینی‌ها در تهران در دست بررسی است

0
140

معاون شهرسازی شهرداری تهران گفت: خبر مسکن‌سازی چینی‌ها اساساً از ابتدا محل اشکال بود و ایراد داشت و موضوعی است که در حال بررسی کارشناسی آن هستیم.
به گزارش نبض تهران، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی شهرداری تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اظهار کرد: خبر مسکن سازی چینی‌ها اساسا از ابتدا محل اشکال بود و ایراد داشت.

وی تاکید کرد: مسئله‌ای که در خصوص حضور شرکت‌های چینی برای ساخت و ساز مربوط به مسکن مطرح شد، یک موضوعی است که در حال بررسی کارشناسی آن هستیم.

معاون شهرسازی شهرداری تهران یادآور شد: مقرر شده است که اگر توافق نهایی حاصل شود چینی‌ها در خصوص سرمایه گذاری برای ساخت مسکن در بخش بافت فرسوده شهر تهران مشارکت داشته باشند.

صارمی تصریح کرد: اینکه چینی‌ها وارد ساخت و ساز مسکن بشوند، مصالح ساختمانی بیاورند و نیروی کار وارد کشور ما کنند، اساسا محل بحث نیست. محل بحث حضور شرکت‌های چینی در سرمایه گذاری برای ساخت مسکن در بخش‌های مربوط به بافت فرسوده پایتخت توسط شرکت‌های ایرانی است.

معاون شهرسازی شهرداری تهران درباره اینکه حضور شرکت‌های چینی برای سرمایه گذاری ساخت مسکن در تهران قطعی شده است یا خیر، خاطرنشان کرد: هنوز قطعی نشده است و اکنون مذاکرات در این خصوص در حال انجام است و فکر می‌کنم که به نتیجه می‌رسیم.

صارمی در پاسخ به اینکه سرمایه گذاری چینی‌ها در بخش ساخت مسکن قرار است با نفت تهاتر شود یا خیر، تاکید کرد: به دلیل اینکه هنوز توافق و تفاهم نامه‌ای انجام نشده است، همه موارد مدنظر در حال بررسی و یکی از مولفه‌ها همین است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here