مجموعه ورزشی و فرهنگی کوثر منطقه ۹، فضایی پرنشاط و شاد

0
342
مجتمع کوثر منطقه 9

مجموعه ورزشی و فرهنگی کوثر منطقه ۹ این روزها با فراهم کردن فضایی پرنشاط و شاد، به خانه امید نوجوانان و جوانان محله دستغیب این منطقه تبدیل شده است.

به گزارش نبض تهران، بیش از یک ماه از راه‌اندازی مجتمع فرهنگی ورزشی کوثر در منطقه ۹ شهر تهران می‌گذرد و استقبال مردم این منطقه از آن خوب و امیدوار بخش است.

این مجتمع چند منظوره حالا پای نوجوانان و جوانان یکی از محلات قدیمی پایتخت را به جمع‌های فرهنگی و ورزشی باز کرده و محفلی مناسب برای پر شدن اوقات فراغت آن‌ها فراهم کرده است و هم اینکه فضای خوبی را برای افراد با علائق مختلف به وجود آورده است تا با حضور در این مجموعه از بخش‌هایی مثل استخر، سالن ورزشی، سینما و دیگر کلاسهای آموزشی و فرهنگی استفاده کنند.

منطقه ۹ شهر تهران نیز مثل دیگر مناطق این کلانشهر از هجوم آسیب‌های اجتماعی به دور نمانده و متأسفانه معضلات اجتماعی مثل اعتیاد، تکدی‌گری، کودکان کار و خیابان، فقر، معتادان متجاهر و … در این منطقه هم زندگی عموم مردم را تحت تاثیر خود قرار داده است و احداث و راه‌اندازی مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی به شرط ارزانی و در دسترس بودن، در رفع آسیب‌ها و جلوگیری از آلودگی نوجوانان و جوانان به معضلاتی چون اعتیاد تاثیر بسیار چشمگیر و قابل توجهی دارد.

افزایش ۵۰ درصدی سرانه ورزشی و فرهنگی منطقه ۹

محمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه ۹ در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اظهار کرد: مجتمع فرهنگی ورزشی کوثر یک مجموعه چند منظوره است که بالاخره پس از ۱۳ سال که ۶۰ درصد پیشرفت داشت در یک سال گذشته ۴۰ درصد مابقی آن با جمع اعتبار ۱۳۸۶ میلیارد ریال آن تامین اعتبار، به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: از دیون پیمانکار مجمتع فرهنگی ورزشی کوثر نیز در ۱۳ سال تنها ۲۰ درصدپرداخت شده بود و مابقی آن در این دوره از مدیریت شهری پرداخت شد.

مرتضوی همچنین خاطرنشان کرد: مجموعه چند منظوره کوثر در منطقه ۹ هر چند در بخش ابنیه تکمیل شده بود اما تجهیزات و موتور خانه و انشعابات و سینما و سایر موارد آن تکمیل نشده بود و تکمیل و راه اندازی نهایی آن از ابتدا در دستور کار ما قرار گرفت و خوشبختانه این مجموعه هم اکنون در بخش‌های مختلف فعال است و به مردم منطقه ۹ و به ویژه نوجوانان و جوانان خدمات گوناگون و متنوعی را ارائه می‌دهد.

شهردار منطقه ۹ در ادامه یادآور شد: با نهایی شدن پروژه فرهنگی، ورزشی و هنری کوثر سرانه‌های فرهنگی و ورزشی منطقه را از نیم متر به یک متر مربع افزایش پیدا کرد و با فعالیت این مجموعه دسترسی برخورداری اهالی محله شهید دستغیب از امکانات فرهنگی و ورزشی راحت‌تر و بیشتر شده است.

مرتضوی با اشاره به اینکه سه پردیس سینمایی با ظرفیت ۲۸۰ نفر در مجتمع چند منظوره کوثر منطقه ۹ اضافه کرد: این مجموعه شامل بخش‌هایی چون سالن همایش چند منظوره، سالن ورزش های آبی شامل استخر، سونا، جکوزی، تالار برگزاری مراسم، سالن برگزاری کلاس های آموزشی است و هدف اصلی ما در دسترس قرار دادن خدمات فرهنگی و ورزشی برای اقشار مختلف در این منطقه است.‌

ضرورت افزایش مجتمع‌های چند منظوره در تهران

نیاز مناطق مختلف شهر تهران به مجموعه‌های ورزشی و فرهنگی ارزان و مناسب و البته با کیفیت و استاندارد امری بدیهی است و این مسئله باید مورد توجه برنامه ریزان و مسئولان مختلف دستگاه‌های اجرایی واقع شود تا به دنبال آن بتوان حجم آسیب‌های اجتماعی را کاهش داد و از گرایش نوجوانان و جوانان در معضلات جلوگيری کرد.

گسترش و توسعه فضاهایی که نیاز پرورشی و تربیتی کودکان، نوجوانان و جوانان را تامین و مهیا سازد باعث دور شدن آن‌ها از آسیب‌های اجتماعی و همچنین دور ماندن از آسیب‌های نو پدیدی می‌شود که تکنولوژی و فناوری دنیای امروز ممکن است آن‌ها را به دلیل ناآگاهی و نداشتن مهارت گرفتار خود کند و با راه اندازی مجموعه‌های فرهنگی ورزشی و هنری می‌توان از بروز چنین معضلاتی پیشگیری کرد و اقدامی موثر در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب برای کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی به عمل آورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here