قیمت گوشت قرمز مناسب است اما ارزانتر می‌شود

0
153
گوشت قرمز

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: به نظر می‌آید که قیمت فعلی هر یک کیلو گوشت قرمز ۳۶۰ تا ۳۸۰ هزار تومان مناسب باشد اما طی هفته‌های آتی ارزانتر هم می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه خبری نبض تهران، علیرضا پیمان پاک قائم مقام وزیر جهادکشاورزی، با حضور در یک برنامه تلویزیونی، با بیان اینکه قیمت گوشت تنظیم بازاری در حال حاضر کیلویی ۳۶۰ تا ۳۸۰ هزار تومان است، اظهار کرد: به نظر می‌آید که این قیمت مناسب باشد و روند توزیع گوشت تنظیم بازاری را ادامه می‌دهیم تا در بازار ثبات ایجاد شود.

وی با تاکید بر کاهش هزینه های تولید داخل تصریح کرد: بخش قابل توجهی از نهاده‌های مورد استفاده در تولید گوشت قرمز جو است. امسال ۱۰۰ درصد بیشتر از سال گذشته جو وارد کردیم. جوی وارد شده بر روی سامانه بازارگاه با قیمت ۸۰۰۰ تا ۸۲۰۰ تومان عرضه می‌شود در صورتی که قیمت مصوب آن ۱۱هزار و ۳۰۰ تومان است.‌ این یعنی قیمت مواد اولیه حدود ۳۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: توزیع نهاده با قیمت های پایین توسط وزارت جهاد کشاورزی ادامه پیدا خواهد کرد، زیرا مذاکراتی با کشورهای تامین کننده داشتیم.

پیمان پاک خاطرنشان کرد: تاکید بر تنوع مبادی وارداتی نیز داریم. در همین راستا مذاکراتی با کشورهای اوراسیا داشتیم و خرید مستقیم ، پیش خری و سلف خری را نیز دنبال کردیم و قطعا قیمت‌ها کاهش بیشتری نیز خواهد داشت.

وی همچنین اضافه کرد: برنامه‌هایی خواهیم داشت که گوشت های وارداتی و تولید داخل ارزانتر به دست مردم برسد و حتی از این قیمتی که در حال حاضر در فروشگاه ها عرضه می‌شود نیز کمتر شود.

قائم مقام وزیر جهادکشاورزی ضمن اشاره به اینکه کاهش قیمت گوشت طی دو سه تا هفته آینده اتفاق خواهد افتاد، تصریح کرد: هر کیلو گوشت وارداتی و تولید داخل ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان کاهش قیمت خواهند داشت و قصد داریم این تنظیم بازار را تا پایان ماه رمضان نیز ادامه دهیم و از طریق واردات و تامین داخل، بازار را تنظیم می کنیم. همچنین با عرضه نهاده ها و ایجاد جذابیت در تولید داخل، بهار سال آینده گوشت تولید داخل به وفور عرضه می شود و نیازی به واردات نیز نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here