فروش تخم‌مرغ بالاتر از ۵۷ هزار تومان، گران‌فروشی است

0
332

کاشانی از افزایش حداقل ۱۰ درصدی تولید تخم مرغ نسبت به ۲ ماه قبل خبر داد و گفت: قیمت هر عدد تخم مرغ فله حداکثر ۴ هزار تومان است و فروش هر کیلو تخم‌مرغ بالاتر از ۵۷ هزار تومان، گران‌فروشی است.

به گزارش نبض تهران، حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن، گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۸ هزار تومان است و به طور کلی قیمت تخم مرغ حدود ۶ ماه است که با نوسان ۵ درصد عرضه می‌شود.

وی نرخ مصوب هر کیلو تخم مرغ در میادین را ۵۶ هزار تومان اعلام کرد و افزود: در سطح خرده فروشی ممکن است با نرخ بالاتر عرضه شود، اما فروش بالاتر از ۵۷ هزارتومان گرانفروشی است.

کاشانی حداکثر قیمت هر عدد تخم مرغ فله را ۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: دستگاه‌های نظارتی با فروش با نرخ‌های بالاتر باید برخورد کنند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه مشکلی در تولید و عرضه تخم مرغ نداریم، افزود: بنابر آمار در دی ماه ۱۱۳ هزارتن تخم مرغ تولید شد و پیش بینی می‌شود که تولید در بهمن و اسفند به بالای ۱۱۵ هزارتن برسد که نسبت به ۲ ماه گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

او گفت: بنابر آمار ماهانه حداکثر ۱۰۵ هزارتن تخم مرغ در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و مابقی به بازار‌های هدف باید صادر شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here