عذرخواهی مدیرعامل مترو بابت آتش‌سوزی و حوادث اخیر

0
310

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: از تمامی شهروندان بابت اتفاقات رخ‌داده، آتش‌سوزی و حوادث اخیر عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم دیگر شاهد رخ دادن اتفاقات این چنینی نباشیم.

به گزارش نبض تهران، مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، در آیین آغاز احداث خط ۸ مترو در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی پیرامون ساخت ۸ خط مترو تهران گفت: شبکه مترو تهران با ۱۱ خط طراحی شده‌است و تا زمانی که این ۱۱ خط به طور کامل زیر بار ترافیک نرود، ۷ خط فعلی نیز کارآیی حداکثری خود را ندارند.

وی ادامه داد: خط ۸ مترو از منطقه ۱۵ و محله مسعودیه آغاز می‌شود و با عبور از مرکز شهر در ایستگاه تقاطعی سرسبز واقع در منطقه ۸ به اتمام می‌رسد. مطابق طراحی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود ایستگاه‌های ابتدایی خط ۸ تا ۴ سال دیگر آماده شود و با تکمیل این خط حدود ۱۰ درصد از بار ترافیکی این مناطق کاسته خواهد شد. از طرفی این خط به دلیل عبور از مناطق پر جمعیت، باعث افزایش مسافر پذیری سایر خطوط نیز خواهد شد.

درستی در پاسخ به سوالی دیگر پیرامون اورهال واگن‌های مترو گفت: با فعال سازی قرارداد واردات واگن از چین زمینه ورود واگن‌های جدید قطار به تهران فراهم شده است، اما تا زمان ورود این واگن سیاست ما اورهال واگن‌های موجود است.

وی ادامه داد: مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بناست از بهمن ۱۴۰۱ تا خرداد ۱۴۰۳، ۲۳ رام قطار اورهال شود که عمده آن مربوط به واگن‌های دی سی است. تا به الان با اقدامات مناسب واگن‌های دی سی را در اورهال با ارتقا مبدل به واگن دی سی‌پلاس تبدیل کرده‌ایم و تا پایان سال نیز اورهال یک رام قطار دیگر تکمیل می‌شود.

درستی در رابطه با اتفاقات پیش آمده در خطوط مترو طی روز‌های گذشته نیز گفت: حوادث رخ داده در مترو تهران سابقه‌ای ۲۵ ساله دارد و امری کاملا طبیعی است، اما گاهی این حوادث به دلیل اثری که بر روی بار ترافیکی و… می‌گذارد پر رنگ می‌شود، باید بپذیریم در سال‌های گذشته به دلیل تحریم و… در توسعه زیرساخت‌های مترو عقب افتاده‌ایم و آنگونه که باید به رام‌های قطار رسیدگی نشده و اورهالشان به تعویق افتاده‌است. همین موضوع یکی از عوامل اصلی حوادث در خطوط مترو تهران است.

وی افزود: البته بخشی از این حوادث نیز مانند آتش سوزی رخ داده در ایستگاه شوش جزو اتفاقات نادر و پیش‌بینی ناپذیر است. بخشی دیگر از اتفاقات مربوط به طراحی قدیمی واگن‌های دی سی است مانند قفل شدن ترمز یکی از قطار‌ها در ایستگاه شهید بهشتی. با این وجود از تمامی شهروندان بابت اتفاقات رخ‌داده عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم دیگر شاهد رخ دادن اتفاقات این چنینی نباشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here