ضرورت هموار کردن مسیر توسعه صنعتی برای رشد اشتغال در کشور

0
174
توسعه صنعتی

وزیر صمت گفت: هموار کردن مسیر توسعه صنعتی در کشور پیامد‌های مثبتی به همراه دارد و موجب رشد اشتغال در کشور می‌شود.

به گزارش نبض تهران، عباس علی آبادی وزیر صمت، روز جمعه پانزدهم دی ماه، در دور دوم سفر استانی رئیس جمهور و در جریان بازدید از یک واحد تولیدی در شهرستان ابهر در جمع خبرنگاران، افزود: این موضوع در صنعت فولاد شامل تمرکز بر تولید مقاطع فولادی است که ارزش افزوده بالایی دارد.

وی با بیان اینکه بهره گیری از ظرفیت‌های فناورانه ضامن ارتقای بهره وری در صنایع است، گفت: استان زنجان پتانسیل بالایی در این زمینه دارد و این موضوع در تأسیس و راه اندازی واحد‌های تولیدی جدید مشهود است.

علی آبادی خاطرنشان کرد: هموار کردن مسیر توسعه صنعتی در کشور پیامد‌های مثبتی به همراه دارد و موجب رشد اشتغال در کشور می‌شود.

وی همچنین بر ضرورت تکمیل حلقه‌های تولید صنعت نساجی و فولاد در استان زنجان تاکید کرد و گفت: صنعت نساجی، صنعت مادر و پایه است و با خود اشتغال به همراه دارد.

وزیر صمت تاکید کرد: با توجه به آنکه صنعت نساجی یکی از نیاز‌های اساسی کشور بوده، توسعه آن در تمامی حلقه‌های زنجیره تولید الزامی است.

علی‌آبادی اضافه کرد: سرمایه در گردش در صنعت نساجی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید دستگاه‌های مربوطه مذاکره کرد تا نیاز این صنایع را به منابع مالی تامین کنند.

استان زنجان حدود یک هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here