ضرورت حرکت با سرعت مقرر در معابر لغزنده برای جلوگیری از تصادف

0
136

معاون آموزش  و فرهنگ ترافیک پلیس راهور  تهران بزرگ گفت: برای جلوگیری از تصادفات رانندگی در روزهای بارانی از سالم بودن سیستم های  خودرو و عاجدار بودن لاستیک مطمئن شوید.

به گزارش نبض تهران، سرهنگ فیروز کشیر معاون آموزش  و فرهنگ ترافیک پلیس راهور  تهران بزرگ، اظهار کرد: برای جلوگیری از تصادفات رانندگی در روزهای بارانی از سالم بودن سیستم های  خودرو و عاجدار بودن لاستیک مطمئن شوید.

وی خاطرنشان کرد: در  این خصوص  گفت : هنگام بارندگی، حداکثر سرعت‌های مجاز تعیین شده برای معابر مختلف کاهش می‌یابد و راننده باید با سرعت کمتری رانندگی کند.

وی  افزود:  پس از بارش باران به خصوص در اوایل بارندگی وقتی که تازه زمین تر شده، اصطکاک کاهش می یابد. به علت مخلوط شدن آلودگی های سطحی مانند روغن ماشین و گرد و خاک که به طور معمول روی سطح همه خیابان ها و جاده ها قرار دارند زمین لغزنده شده و باید سرعت وسیله نقلیه کنترل شود.

سرهنگ کشیر گفت: حفظ فاصله طولی در آب و هوای بارانی بسیار مهم است در این شرایط حفظ فاصله‌ی طولی باعث می‌شود، هنگام حادثه، شما فرصت کنترل و نگه داشتن ماشین برای جلوگیری از برخورد را داشته باشید. وضعیت و شرایط لاستیک خودرو نقش مهمی در جلوگیری از سوانح، به خصوص در جاده‌های لغزنده دارند. فشار یا باد لاستیک در شرایط دمایی مختلف متفاوت است که با تغییر فصول باید تغییر کند.

معاون آموزش  و فرهنگ ترافیک پلیس راهور  تهران بزرگ  گفت: از مناطقی که دارای جمع شدگی آب دارد رد نشوید، چون از عمق آب و یا وجود چاله یا گودالی عمیق در آن قسمت مطلع نیستید.

وی  از  ر انندگان خواست منبع آب شیشه شوی را به طور مرتب کنترل کرده و از سالم بودن عملکرد برف پاک‌کن‌ها مطمئن شوند و بسته به شدت باران، سرعت برف پاک کن را تنظیم کنند و  همچنین روشن کردن چراغ‌های جلو هنگام بارندگی و استفاده از  مه شکن در  برخی  موارد به شما در  رانندگی  کمک می‌کند.

وی یادآوری  کرد: لغزنده بودن سطح معابر  بارانی به راحتی باعث سر خوردن خودرو می‌شود. به هنگام مواجه با این مشکل باید نکات و عکس‌العمل‌های زیر را انجام دهید:
– خونسردی خود را حفظ کنید.
– پای خود را از روی پدال گاز بردارید.
– حتی الامکان ترمز نزنید.
– به آرامی فرمان را به سمت مکانی که می‌خواهید خودرو را متوقف کنید، بچرخانید.
– برای جلوگیری از سُر خوردن خودرو همیشه پیش از رسیدن به پیچ‌ها از سرعت بکاهید و ترمز بزنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here