ضرورت آینده نگری و ارتقاء دانش در موضوع نگهداری و تعمیرات

0
253
نیروهای مسلح
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مسئله آینده نگری، ارتقاء دانش و انگیزه در موضوع نگهداری و تعمیر باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد.
به گزارش نبض تهران، سرلشکر محمد باقری در چهارمین همایش نگهداری و تعمیرات نیروهای مسلح (وبینار سراسر کشور) به میزبانی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که طی 2 روز با حضور سردار “احمدرضا رادان” فرمانده کل انتظامی کشور و جمعی از مقامات لشکری و کشوری در دانشگاه افسری تربیت امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، ضمن تقدیر و سپاس‌گزاری از دست‌اندرکاران عرصه نگهداری و تعمیر در سراسر نیروهای مسلح، اظهار داشت: از تلاش های عزیزان در حوزه آماد و پشتیبانی، نگهداری و تعمیرات که در حال انجام ماموریت هستند و اقدامات ارزشمندی را به انجام رسانده اند، قدردانی می کنم.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم فلسطین و مردم غزه عنوان کرد: دفاع شجاعانه، غافلگیرانه و بی نظیر رزمندگان فلسطین در عملیات طوفان‌الاقصی، سرآغاز فصلی جدید برای فلسطین، منطقه و جهان اسلام خواهد بود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: این عملیات نشان داد که تمام مفاهیمی که صهیونیست ها و اربابان‌شان ساخته و بافته بودند، پوچ و بی‌معنا بود و تمامی هیمنه پوشالی آن‌ها با این عملیات بی‌نقص و دقیق فرو ریخت.
سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه شکست مفتضحانه رژیم غاصب قابل ترمیم و جبران نیست، عنوان کرد: بمباران مردم بیگناه، زن و کودک و سالمند نشانه قدرت و پیروزی رژیم غاصب صهیونیستی نبوده و نخواهد بود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: دشمن که از رویارویی در صحنه نبرد عاجز است با هواپیماهای اهدایی جنایتکاران، مردم بیگناه و بی پناه را در بیمارستان، آمبولانس و خانه به خاک و خون می کشد؛ این واقعیت آمریکا، اروپا و استکبار جهانی است که اوج توحش را در مقابل چشم های دنیا به نمایش گذاشته اند؛ بخش اعظم مردم جهان فریاد آتش‌بس سر دادند، اما آمریکای جنایتکار می گوید آتش‌بس، امروز به معنای شکست اسرائیل است.
سرلشکر باقری ضمن اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اظهار داشت: تنها راه حل دفع این غده سرطانی، پیشنهاد مدبرانه و پند خیرخواهانه‌ی رهبر انقلاب اسلامی به حامیان این رژیم غاصب مبنی بر برگزاری همه پرسی با حضور تمامی مردم فلسطین اعم از مسلمان و غیر مسلمان می‌باشد. هر فلسطینی یک رای.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این نبرد هیچ سرنوشت و پایانی جز پیروزی فلسطینان ندارد، امروز تمامی مردم جهان فریاد توقف این جنایت را سر می دهند و خواهان کمک رسانی به مردم غزه هستند.
سرلشکر باقری گفت: اگر کشورهای همجوار فلسطین اجازه عبور مردم را بدهند، میلیون ها نفر آزادگان جهان برای کمک به فلسطین در مرزهای این سرزمین مقدس حاضر خواهند شد.
وی ادامه داد: این مقدمه ای برای نهضت جهانی اسلام است و پایانی جز پیروزی اسلام به ارمغان نخواهد داشت.
سرلشکر باقری تصریح کرد: آینده فلسطین کاملا روشن است. آینده از آن مردم فلسطین است و متجاوزان و مهاجران بیگانه باید این سرزمین را ترک کنند و چاره‌ای جز این ندارند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به اهمیت برگزاری همایش نگهداری و تعمیرات در نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: امنیت ملی چتر حمایتی یک کشور و ملت و راز پیشرفت و توسعه در فعالیت های گوناگون است و این امنیت مستلزم داشتن نیروی مسلح مقتدر، آماده، پا به کار و بدون نقص است و برای داشتن چنین نیروی مسلح در کنار تمام ابعاد داشتن تجهیزات و تاسیسات آماده و به روز ضروری است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در مسئله نگهداری و تعمیر مانند همه ابعاد نیروهای مسلح و تمام فعالیت های دیگر، مسئله سرمایه انسانی اصلی ترین موضوع است که بایستی مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد.
سرلشکر باقری تصریح کرد: نیروی انسانی این حوزه بایستی نخبه و کارآمد بوده و استعداد فراگیری داشته باشند؛ در واقع ساختار و سازمان باید چنین ظرفیت و جایگاهی را ایجاد کند تا چنین جذبی صورت گیرد.
وی ادامه داد: هر چه زمان می گذرد فناوری ها و تجهیزات ما پیشرفته‌تر می‌شود و نگهداری و تعمیر تجهیزات نیز مستلزم داشتن افرادی نخبه، با استعداد با حوصله و توانمند است.
وی تاکید کرد: بعد از سرمایه انسانی توجه و تمرکز و اولویت قائل شدن برای نگهداری و تعمیر تجهیزات در تمامی سطوح است؛ فرهنگ سازی برای فرماندهان خود مسئولیتی است که بر عهده معاونت آماد و پشتیبانی است که در دوره های آموزشی از ابتدا تا انتها اهمیت موضوع بایستی مورد اهتمام قرار بگیرد.
سرلشکر باقری به موضوع اعتبارات اشاره کرد و گفت: مسئله تخصیص اعتبارات به قدر کافی بایستی مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: نکته دیگری که به آن تاکید دارم مسئله آینده نگری، ارتقاء دانش و انگیزه در موضوع نگهداری و تعمیر است؛ به دلیل اینکه تجهیزات روز به روز در حال کیفی شدن، ارتقاء فناوری و پیچیدگی بیشتر است این موضوع فوق‌العاده حائز اهمیت است و باید توجه بیشتری به آن داشته باشیم. بهره بردن از شرکت های دانش بنیان، ابداعات و ابتکارات، بروزرسانی آیین نامه ها، نظام نامه ها، دستورالعمل ها، روش ها، عهدنامه های فنی و … از دیگر مواردی بود که در این همایش به آن ها اشاره شد.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here