صدور ۴۰۰ مجوز آموزشگاه موسیقی طی ۲ سال اخیر

0
190

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به‌ صدور مجوز برای ۴۰۰ آموزشگاه موسیقی در ۲ سال اخیر، درباره ابهامات در نقل‌قول‌های اخیرش درباره ترویج موسیقی در کشور توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش نبض تهران، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اختتامیه موسیقی فجر در جمع رسانه‌ها گفت: بایستی در ابتدا از شما اصحاب رسانه بابت همه زحمات طول یک ماه اخیر برای حضور در جشنواره‌های مختلف فجر تشکر کنم.

وی در ادامه افزود: الحمدالله امسال جشنواره موسیقی هم شب‌های باشکوهی در تهران و دیگر استان‌ها پشت سر هم گذاشت، من در اختتامیه گفتم که چطور با اجرای راهبردی در گوشه و‌ کنار جنوب تا شمال تهران با کاهش محسوس قیمت‌ها روبرو بودیم که همه با درامدهای مختلف در این جشن موسیقی شرکت کنند.

انشا الله همکارانم تمهیدی بیندیشند تا این موضوع اجرایی شود و‌ ما برنامه‌های فاخر موسیقی و آسان‌تری در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم.

اسماعیلی عدد حضور بانوان را بر اساس آمار ۹۰۰ نفر از ۲ هزار نفر دانست و گفت: الحمدالله خانم‌ها فعال هستند و ما برایشان آرزوی موفقیت داریم.

وی با اشاره به اینکه برای سال بعد پیش‌بینی شده که بخش‌های مستقلی برای برخی بخش‌ها مثل پاپ داشته باشیم، توضیح داد: درباره اکوستیک سالن‌ها هم صحبت‌هایی شده که نواقص این زمینه اعلام و در اسرع وقت مشکلات رفع شود.

وی درباره سند ملی موسیقی گفت: ما ۴۵ سال بود قانون درستی در این عرصه نداشتیم و‌ همین اختلاف دیدگاه‌هایی ایجاد می‌کرد و اتفاقات بعضاً می‌افتاد که خوشایند هنر و‌ هنرمند نبود یا با عموم باورهای جامعه ایمانی ناسازگار بود، الان این سند بر اساس آرا فقهی رهبر با دیدن اقتضائات لازم با ریل‌گذاری صحیح بود.

وی در ادامه گفت: موسیقی در تاریخ اندیشه اسلامی با حکمت گره‌خورده اگر مشکلاتی در صد سال اخیر شده‌ام را بایستی باریشه‌های قدیمی سنتی رفع شود و اصلاحات صورت گیرد. موسیقی مقامی و‌ محلی ما هم خیلی مهم است و این سند یک ریل‌گذاری صحیح در عرصه موسیقی است. این سند حاصل یک کار جمعی است، همکاران انجمن و خانه موسیقی و دفتر موسیقی خیلی زحمت کشیدند.

اسماعیلی درباره نقل‌قول اخیرش درباره ترویج و توسعه موسیقی و بازتاب منفی آن در فضای مجازی، یادآور شد: ما به ابتکار دوستان خوبمان چهارمین همایش فقه و‌ هنر را در مشهد داشتیم، من آنجا اشاره کردم به محدودیت‌های حوزه فعالیت‌های موسیقی و‌ مثال‌های زیادی مثل نشان دادن چهره معصومین زدم. همین دو سال اخیر از همکارانم آمار گرفتم ۴۰۰ آموزشگاه موسیقی مجوز گرفتند، ادامه بحث این بود که با این سند موسیقی ما محدودیت‌ها را نداشته باشیم حالا برخی در نقل طور دیگری نشان دادند، الحمدالله با سند موسیقی ابهامات رفع خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here