شروع به کار پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

0
151

پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با محوریت بومی‌سازی، توسعه تکنولوژی، برندسازی و انتقال دانش فنی آغاز به کار کرد.

به گزارش نبض تهران و به نقل از روابط‌ عمومی فولاد خوزستان، پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران امروز سه‌شنبه ۱۹ دی ماه با حضور علی آقامحمدی رئيس گروه اقتصای بیت رهبری، محمدرضا موثقی‌نیا معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو، بهرام سبحانی رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان، مدیران شرکت‌های فولادی و متخصصان زنجیره فولاد و معدن در برج میلاد آغاز به کار کرد.

در جشنواره امسال نیز همچون دوره‌های گذشته میز تعمیق ساخت داخل در زنجیره فولاد با انعقاد قراردادها و تفاهم‌نامه میان شرکت‌های فولادی زنجیره و شرکت‌های دانش بنیان برگزار می‌شود.

نیازهای بومی‌ سازی و فناورانه فولاد خوزستان که در این نمایشگاه اعلام شد، شامل: مواد اولیه و مواد مصرفی، قطعات و تجهیزات، سیستم‌ها، فناوری‌های نوین کاهش مصرف انرژی، استحصال از مواد معدنی کم عیار و توسعه انقلاب صنعتی چهارم و توسعه‌ تولید فولاد سبز هستند.

جشنواره فولاد به همت انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و حمایت و مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ایمیدرو، شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی و سازندگان و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی برگزار می‌شود.

در نخستین روز از نمایشگاه فولاد ایران، با حضور علی آقامحمدی رئیس گروه اقتصای دفتر مقام معظم رهبری، بهرام سبحانی رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و جمعی از مدیران برتر فولادی کشور ، از دستگاه تصفیه گازهای سولفیدی فولاد خوزستان که برای اولین بار در کشور ساخته و بهره‌برداری شده است، رونمایی شد.

این دستگاه با هدف ارتقا شاخص‌های زیست محیطی و سلامت کارکنان در فضاهای بسته با کمک شرکت دانش‌بنیان بومی‌سازی شد.

با توجه به نقش اکسیدهای گوگرد در آلودگی هوای شهری و صنعتی، روش‌های متعددی برای تصفیه آن‌ها در دنیا ارائه شده است. روش‌های تصفیه عموما مبتنی بر استفاده از فاز مایع نظیر استفاده از اسکرابرهای آهک مایع، اسکرابرهای آمینی، اسکرابرهای سدیم کلریت جذب در دماهای بالا نظیر جذب با استفاده از جاذب های اکسید روی و جذب بر روی کربن فعال یا اکسیدهای فلزی است.

این دستگاه و فناوری تلفیقی مورد استفاده در آن برای اولین بار در کشور در مدت زمان ۶ ماه و با صرف هزینه یک سوم نمونه‌های نیمه مشابه خارجی، به صورت صنعتی تولید شده و در شرکت فولاد خوزستان مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

گفتنی است شرکت فولاد خوزستان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده‌ی شمش صادراتی فولاد ایران، در سالن A محل برگزاری نمایشگاه، پذیرای بازديدکنندگان و فعالان حوزه صنعت فولاد است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here