سوءاستفاده برخی از پیمانکاران شهرداری از کودکان

0
156

عضو شورای شهر تهران گفت: حداقل حقوقی که ما در شورا برای پاکبان‌ها در شهر تهران مشخص کردیم بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان است و برخی از پیمانکاران شهرداری با تخلف از کودکان با حقوق خیلی پایین در این شغل سوءاستفاده می‌کنند.

به گزارش نبض تهران، ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، اظهار کرد: شهرداری تهران قول داده است که در طرح جدیدی که در معاونت خدمات شهری اجرا می‌کند و پیمانکاران را هم کاهش داده است، اجرای طرح عدم بکارگیری کودکان را هم به پیمانکاران الزام کند.

وی تصریح کرد: الزام پیمانکاران در عدم بکارگیری کودکان در خدمات شهری باید به گونه‌ای باشد که ضمانت داشته باشد و قرار است که این طرح را به شورا بیاورند و در شورا مطرح کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، در واکنش به اینکه شهرداری برخی مناطق برای کودکان استخدام شده به برپایی محل اسکان اقدام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: من خودم هم در ۲ نقطه از پایتخت چنین مسئله‌ای را دیده‌ام و با عکس آنها در شورا مسئله را پیگیری کرده‌ام.

الزام شهرداری به نظارت بیشتر بر عملکرد پیمانکاران

امانی در ادامه تأکید کرد: شهرداری به طور مستقیم کودکان را در امور خدمات شهری به کار نمی‌گیرد و این پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری هستند که به دلیل نبود نظارت کافی چنین تخلفی را مرتکب می‌شوند.

وی همچنین یادآور شد: شهرداری ملزم است که بر عملکرد پیمانکاران خود به طور دقیق نظارت داشته باشد و در حال حاضر مسئولان شهرداری گفته‌اند در طرح جدید، نظارت خود را بر پیمانکاران و جلوگیری از بکارگیری کودکان افزایش می‌دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: طرح جدید شهرداری هم اکنون در ۲ منطقه در حال اجرا است و محمدی مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران قرار است که به شورای شهر بیاید و جزئیات بیشتری از طرح را توضیح بدهد.

امانی تصریح کرد: ما درباره اجرای طرح جدید شهرداری درباره پسماند چند مسئله داریم و یکی از آنها همین مسئله استفاده از کودکان است و می‌خواهیم ببینیم ضمانت‌های لازم برای عدم استفاده از کودکان در خدمات شهری چیست.

وی خاطرنشان کرد: حتما موارد فوق را در شورای اسلامی شهر تهران بررسی می‌کنیم و در مواردی که نیاز باشد تذکرات لازم را خواهیم داد تا ان شاالله این ایراد برطرف شود.

برخی پیمانکاران شهرداری به دنبال بهره‌کشی از کودکان هستند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: حداقل حقوقی که ما در شورای شهر برای پاکبان‌ها در شهر تهران مشخص کردیم بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان است و پیمانکاران شهرداری با تخلف از کودکان با حقوق خیلی پایین در این شغل سوءاستفاده می‌کنند.

امانی تاکید کرد: برخی از پیمانکاران شهرداری به دنبال بهره کشی و به تعبیری استثمار کودکان است و این هم بر خلاف قانون کار است و هم بر خلاف وجدان و انسانیت است و اعضای شورای شهر و نهاد‌های بالا دستی هم اعتراضاتی را به این مسئله دارند و دادستانی تهران به این مسئله وارد شده است.

وی اضافه کرد: با حساسیت خوبی که در خصوص کودکان و بهره کشی از آنها توسط پیمانکاران شهرداری در حال حاضر ایجاد شده است، امیدواریم از ابتدای سال آینده که طرح جدید شهرداری در همه مناطق تهران اجرایی خواهد شد، دیگر شاهد این مسئله نباشیم؛ چون دیگر آن موقع قابل پذیرش نیست که باز هم شاهد چنین مواردی باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here