سهمیه مسافری مناطق آزاد تجاری صنعتی ابلاغ شد

0
174

سازمان توسعه تجارت ایران در نامه‌ای به گمرک ایران، سهمیه مسافری سال ۱۴۰۳ مناطق آزاد تجاری صنعتی به صورت علی‌الحساب سه ماهه را ابلاغ کرد.

به گزارش نبض تهران، سازمان توسعه تجارت ایران در نامه‌ای به گمرک ایران، سهمیه مسافری سال ۱۴۰۳ مناطق آزاد تجاری صنعتی به صورت علی‌الحساب سه ماهه را ابلاغ کرد.

در این نامه آمده است: به پیوست تصویر نامه شماره ۱۴۰۳۲/۳۲/۱۳۱ مورخ ۱۴۰۳/۱/۱۵ دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی به انضمام صورتجلسه مورخ ۱۴۰۳/۱/۱۵ کارگروه تعیین سهمیه و فهرست کالای همراه مسافر برای سال ۱۴۰۳ که در اجرای مصوبه شماره ۳۵۶۹ – ۵۴۹۱۱ ه مورخ ۹۷/۱/۲۱ هیأت وزیران جهت تعیین سهمیه ورود کالای همراه مسافر و فهرست اقلام قابل ورود آنها به مناطق آزاد تجاری صنعتی توسط کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت جهاد کشاورزی اقتصادی و دارایی گمرک ایران و نماینده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با مسؤولیت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی تشکیل شده است ارسال می‌گردد.

بر اساس صورتجلسه مذکور مقرر گردید تا پایان خرداد ماه سال جاری به میزان یک چهارم کل سهمیه سال گذشته مناطق آزاد مطابق فهرست قبلی در سامانه جامع تجارت تخصیص یافته و تقسیم بندی سهمیه کل سه ماهه و همچنین سهمیه پوشاک برای هر منطقه به میزان یک چهارم سهمیه سال گذشته توسط دبیرخانه شورایعالی در سامانه ثبت آماری لحاظ گردد.

لازم به ذکر است ثبت آماری برای واردات اقلام فوق الزامی بوده و با توجه به تغییرات تعرفه‌های جداول کتاب مقررات صادرات و واردات فهرست و سهمیه نهایی حداکثر تا پایان خرداد ماه اعلام خواهد شد، خواهشمند است دستور فرمائید مراتب به گمرکات ذیربط جهت اجرا ابلاغ گردد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here