سردار کاکاوند: “زامبی” جدیدترین و مرگبارترین مخدر فعلی جهان است

0
227
سردار کاکاوند

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا گفت: مخدر “زامبی” جدیدترین و مرگبارترین نوع ماده مخدر فعلی جهان است که تا کنون وارد ایران نشده است.

به گزارش نبض تهران، سردار ایرج کاکاوند رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرجا اظهار کرد: ماده مخدر “زامبی” جدیدترین و مرگبارترین نوع ماده مخدر شناسایی شده در کشورهای اروپایی و آمریکا است؛ خوشبختانه تا به امروز ماده مخدر “زامبی” هنوز وارد ایران نشده است.

وی افزود: البته قاچاقچیان مواد مخدر با شیوه و شگردهای “نام‌گذاری عجیب مواد مخدر” سعی دارند تا جوانان را فریب داده و آنها را برای استفاده از مواد مخدر وسوسه کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا بیان کرد: جوانان و نوجوانان باید بدانند و هوشیار باشند هر ماده مخدری اعتیادآور است و اسم‌های عجیب و غریب مانند “ماشروم” و … نمی‌تواند مجوزی برای عدم وابستگی و اعتیاد به این مواد مخدر باشد.

بر اساس این گزارش، “زایلازین” یا همان “ترانک”، به دلیل حالت خمیده و بی‌جانی که مصرف‌کنندگان را در آن قرار می‌دهد و این که باعث می‌شود بدن مصرف‌کنندگان در زخم‌های عمیق قرار بگیرد، به عنوان “مواد مخدر زامبی” لقب گرفته است.

داروی مخدر زامبی به مرگبارترین تهدید در آمریکا تبدیل شده که به طور تصاعدی در ایالت‌های این کشور قربانی می‌گیرد. بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱، مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد “زایلازین”، هزار و ۱۲۷ درصد در جنوب آمریکا افزایش یافت و از ۱۱۶ مرگ و میر به نزدیک به هزار و ۵۰۰ نفر رسید.

این مرگ و میر‌ها در غرب آمریکا ۷۵۰ درصد، در غرب میانه ۵۱۶ درصد و در شمال شرق این کشور ۱۰۳ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here