سردار رادان: رکورد کاهش تصادفات در سفر اربعین شکسته شد

0
170
سردار رادان
سردار رادان

فرمانده انتظامی کل کشور گفت: با وجود افزایش ۱۱ درصدی سفر زائران اربعین، اقدامات مطلوبی برای جلوگیری از بروز حوادث و سوانح رانندگی صورت گرفت و امروز رکورد کاهش تصادفات در سفر اربعین شکسته شد.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری نبض تهران، سردار احمدرضا رادان فرمانده انتظامی کل کشور، امروز قرارگاه اربعین (ارتباط ویدئو کنفرانسی با مرزهای شش گانه) که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، با بیان اینکه در ماموریت اربعین تاکیدات مقام معظم رهبری در اولویت قرار دارد، گفت: طی این مدت تلاش همکاران مجموعه انتظامی، فراهم کردن تمامی زیرساخت ها در راستای سفری ایمن و ارزان برای زائران عزیز است.

وی تصریح کرد: بحمدالله با خدمت‌رسانی شبانه‌روزی همکاران، تردد زائران در امنیت و آرامش کامل و به صورت روان در حال انجام است؛ خوشبختانه با مدیریت سفر که توسط تمامی همکاران انجام شده ورود و خروج زائران به نحو مطلوب صورت گرفته و جا دارد از تمامی همکاران تشکر و قدردانی کنم.

فرمانده انتظامی کل کشور خاطرنشان کرد: تا ساعت ۷ صبح امروز یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از زائران به کشور بازگشته اند، تقریبا عدد بازگشت ها نسبت به عدد خروج طی این چند روز رو به افزایش است امیدواریم همچنان بتوانیم خادمان خوبی برای مردم عزیز و سفر اربعین آن ها باشیم.

سردار رادان به کاهش تصادفات در سفر اربعین اشاره کرد و گفت: زمانی که مدیریت سفر صورت می گیرد و خدمات‌رسانی به گونه ای می شود که دغدغه مردم نیز کاهش می یابد در نتیجه سفر نیز از نظر روانی راحت تر صورت می پذیرد خوشبختانه با وجود افزایش ۱۱ درصدی زائران، رکورد کاهش تصادفات در سفر اربعین امسال شکسته شد.

وی تأکید کرد: به هشدار و توصیه های پلیس توجه کنند و حین بازگشت از سفر اربعین بدون خستگی و با حوصله رانندگی کنند.

فرمانده انتظامی کل کشور به همکاری های دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اشاره و اضافه کرد: انصافا دولت انقلابی در سفر اربعین امسال اقداماتی در راستای فراهم شدن زیرساخت ها انجام داد که شاید در ۲ دهه گذشته این اقدامات انجام نشده بود بحمدالله تمامی زیرساخت ها فراهم شد به گونه ای که برای اولین بار بود که هیچ گره ترافیکی در مهران نداشتیم.

سردار رادان تصریح کرد: با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه است که در سفر اربعین امسال شاهد اتفاقات خوب بودیم درواقع اگر همه سازمان های مربوطه با یکدیگر همکاری کنند اقدامات مطلوبی نیز برای خدمت رسانی انجام می شود.

وی یادآور شد: پیش‌بینی، تامین و ایجاد زیرساخت‌های فنی در مرز یکی از عوامل اصلی تسهیل در تردد سریع و آسان زوار بود که این زیرساخت ها علاوه بر طرف ایرانی در پایانه های مرزی طرف عراقی نیز با همکاری و هماهنگی مناسب آن ها ایجاد و راه اندازی شد که این اقدام منجر به عبور، ورود و خروج زوار در کمترین زمان ممکن (در کمتر از ۴ ثانیه) شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here