روزهای بی‌باران پاییز تهران فعلا ادامه دارد

0
138
پاییز

کارشناس هواشناسی از ادامه روزهای بی‌باران تهران تا هفته آینده خبر داد و گفت: در تهران شرایط خاصی را نخواهیم داشت و آب و هوا هفته آینده تغییری نمی‌کند.

به گزارش نبض تهران، فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی درباره شرایط آب‌وهوای تهران توضیح داد: در تهران شرایط خاصی را نخواهیم داشت و آب و هوای تهران تا هفته آینده تغییری نمی‌کند. سواحل شمالی کشور با بارندگی مواجه نیستند و شرایط خوبی را دارند. بیشتر بارندگی‌ها در نیمه جنوبی کشور هستند. در شهرهایی مانند قم نیز شرایط خاصی پیش‌بینی نشده و تا هفته آینده پدیده‌ای پیش‌بینی نمی‌شود.

از امروز تا هفته آینده به دنبال تغییرات جریانی شاهد افزایش دما و گرما هستیم اما با گذر زمان دما کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: امروز در استان‌های هرمزگان، کرمان، سیستان بلوچستان، جنوب بوشهر، جنوب فارس، جزایر تنگه هرمز، ارتفاعات زاگرس در چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و جنوب اصفهان شاهد رگبار باران و رعدوبرق خواهیم بود. بارش‌ها بیشتر در نیمه جنوبی کشور هستند و فردا این شرایط در مناطقی در سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان ادامه دارد و در شنبه نیز بارش‌ها به صورت پراکنده در مناطق جنوب شرقی رخ می‌دهند و به تدریج این سامانه بارشی نیز کشور را ترک خواهد کرد.

وی درباره بارش‌هایی که هشدار نارنجی دارند، گفت: امروز نیمه جنوبی کرمان، هرمزگان و ارتفاعات چهارمحال بختیاری بارش‌هایی با هشدار نارنجی دریافت می‌کنند. فردا نیز در هرمزگان و جنوب کرمان بارش‌های شدید را پیش‌بینی می‌کنیم که آب‌گرفتگی به همراه دارند. در این مناطق به هموطنان توصیه می‌شود تا از کوهنوردی و فعالیت‌های دیگر خودداری کنند.

وی در توصیه به کشاورزان گفت: کشاورزان در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، اصفهان، فارس، بوشهر، هرمزگان، خوزستان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود خسارات به محصولات کشاورزی را انجام دهند. با توجه به بارش‌های این مناطق عدم آبیاری را توصیه می‌کنیم. کشاورزها همچنین با تسریع کشت محصولات می‌توانند از آن‌ها مراقبت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here