رصد معابر پایتخت و شن‌پاشی نقاط برف گیر/آماده‌باش ۵۰۰ نیروی خدمات شهری در منطقه ۱

0
133

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: با وجود آغاز بارش برف در نقاط مختلف تهران، تاکنون مشکلی گزارش نشده است و معابر شهر رصد می‌شود تا هرجا که در نقاط برف‌گیر نیاز به شن‌پاشی باشد، سریعا اقدام شود.

به گزارش نبض تهران، علیرضا جعفری مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران، با اشاره به اینکه در مناطق شمالی شاهد بارش برف هستیم، اظهار کرد: نیروهای خدمات شهری برای ارائه خدمات آماده می‌باشند و در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه در مناطق ۱،۲،۳،۴،۵ و بخشی از محدوده بالای منطقه ۲۲ شاهد بارش برف هستیم، افزود: تا بدین لحظه مشکلی مخابره نشده است. هماهنگی لازم صورت گرفته است و مرکز کنترل ترافیک با دوربین‌ها در حال رصد سطح شهر می‌باشد. ضمن اینکه در نواحی پربارش نیروهای خدمات شهری با رصد معابر فرعی شرایط را گزارش می دهند تا هر مکانی که نیاز به شن‌پاشی داشته باشد، شن‌ پاشی انجام شود. به طوری که تاکنون در چندین محور در محدوده مناطق ۱،۲ و ۵ که نیاز به شن‌پاشی داشته‌اند، شن‌پاشی انجام شده است.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران اضافه کرد: از نظر تردد هم هیچ مشکلی گزارش نشده و تردد روان ‌است و همیشه در زمان بارش یک مقدار کندی حرکت وجود دارد.

جعفری در پایان گفت: از نظر آبگرفتگی نیز تا کنون مشکلی گزارش نشده است.

سید مهدی صباغ شهردار منطقه ۱ شهر تهران نیز درباره عملیات رصد و پایش معابر که از ساعات اولیه صبح امروز ۶ اسفند ماه در حال انجام است، گفت: با آغاز بارش برف از صبح امروز عملیات شن پاشی معابر اصلی در حال انجام است و تردد وسایل نقلیه بدون مشکل انجام می شود.

صباغ افزود: ۵۰۰ نیروی برف روب و خدمات شهری مستقر در ۲۶ سایت منطقه از شب گذشته آماده باش بودند تا به محض شروع بارش ها کار خود را آغاز کنند.

شهردار منطقه ۱ یادآور شد: با آمادگی کامل ستادهای برفروبی ، ۲۱۵ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین شامل ۱۴۰ دستگاه کامیون و خاور جهت پخش شن مخصوص، ۳۶ دستگاه ماشین مکانیزه برفروبی، ۲۹ دستگاه بابکت با تیغه برف روب و… در حال عملیات برف‌روبی‌اند و مخازن و کیسه های شن مخصوص نیز در معابر شارژ کامل شده است تا مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here