رشد ۶۵ درصدی ارائه خدمات سلامت محور در محلات کم‌برخوردار

0
107
هلال احمر

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر گفت: به کمک داوطلبین و خیرین در حوزه سلامت، در ۶ ماهه اول سال جاری ارائه خدمات سلامت در محلات کم برخوردار با رشد ۶۵ درصدی همراه بوده است.

وحید سلیمی، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری نبض تهران، اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۲ با مشارکت ۵۷۱۷ داوطلب، ۴۹۳ کاروان سلامت در مناطق و محلات کمتر برخوردار، روستایی و عشایری کشور به جامعه هدف خود خدمات مختلفی را ارائه کرد.

سلیمی تصریح کرد: در مدت ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ و با کمک اعضا داوطلبان، خیرین و حامیان ۳۰۰ کاروان سلامت به مناطق کم‌برخوردار اعزام شد و در سال جاری شاهد رشد ۶۵ درصدی این خدمت در سراسر کشور هستیم.

وی با اشاره به جزئیات خدمت رسانی کاروان‌های سلامت در سال جاری خاطرنشان کرد: علاوه بر ارائه خدمات رایگان سلامت محور این کاروان‌ها در حوزه‌های درمانی و دارویی به بیماران نیازمند از سوی پزشکان عمومی و متخصص و پیراپزشکان، با مشارکت خیرین و حامیان ۱۴ هزار و ۲۲۱ بسته معیشتی، بهداشتی، پوشاک و… تهیه و تأمین و با کمک ۵ هزار و ۷۱۷ داوطلب جمعیت هلال احمر بین افراد و خانوارهای کمتر برخوردار توزیع شد.

سلیمی از بهره‌مندی ۸۹ هزار و ۶۷ نفر از خدمات این کاروان‌ها در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و ارزش خدمات داوطلبانه ارائه شده را ۱۸۷ میلیارد و ۶۲۶ میلیون و ۹۸۶ هزار ریال اعلام کرد.

رئیس سازمان داوطلبان خدمات کاروان‌های سلامت را در راستای دسترسی بهتر مناطق کم برخوردار به امکانات و خدمات پزشکان داوطلب و متخصصان این جمعیت ارزیابی و از زحمات تمامی‌کارکنان و داوطلبان برگزاری کاروان‌های سلامت جمعیت هلال احمر در طول این ۶ ماه قدردانی کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here