رشد منفی پروازهای تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها

0
142

کل پروازهای تحت مالکیت شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی در بازه زمانی اول فروردین امسال تا پایان آبان‌ماه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در نشست و برخاست هواپیما و اعزام و پذیرش مسافر به ترتیب رشد منفی ۱ و ۲ درصدی را داشته است.

به گزارش نبض تهران،‌ بررسی آمار منتشر شده شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران نشان می‌دهد کل پروازهای تحت مالکیت این شرکت در بازه زمانی اول فروردین امسال تا پایان آبان‌ماه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در نشست و برخاست هواپیما و اعزام و پذیرش مسافر به ترتیب رشد منفی ۱ و ۲ درصدی را داشته است.

همچنین در بخش پروازهای داخلی در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاهها در سه بخش نشست و برخاست، جابجایی مسافر و جابجایی بار به ترتیب ۳ درصد، ۳ و ۱ درصد کاهش یافته است.

طی ۸ ماه امسال پروازهای بین‌المللی در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه در جابجایی مسافر و بار به ترتیب ۸ و ۷ درصد رشد داشته است.

در بخش تاخیرات پروازی هواپیمایی طوس‌ایر و وارش به ترتیب با ۱۰۰ و ۴۵ درصد در صدر قرار گرفته‌اند.

در آبان‌ماه امسال میزان تاخیر پروازهای خروجی تاخیردار ۳۰ دقیقه و بیشتر ۲۸۴ هزار و ۴۴۱ دقیقه بوده است. شرکت‌های یزد ایر و آساجت نیز به ترتیل با ۳ و ۵ درصد کمترین تاخیر را در دومین ماه پاییز به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here